Doniek Blog

« | Strona Główna | »

3D I Marvel

Autor: doniek | czerwiec 24, 2009

Prezentowałem juĹź na łamach tego bloga Batmana w 3D, a Ĺźe Batman jest z DC (o czym wszyscy czytelnicy ktĂłrzy tu trafili wiedzą, a Ci co nie wiedzą to trafili tu przez całkowity przypadek (prawdopodobnie szukając spolszczenia do gry “X-Men Origins: Wolverine” :))) więc dziś zobaczymy jak trzeci wymiar sprawdza się u bohaterĂłw ze stajni Marvela.

Wydawnictwo to nie poszło na łatwiznę, nie wydało komiksu w pseudo trójwymiarze z bajeranckimi okularkami w komplecie. Oj nie, to by było za łatwe. Marvel postanowił zrobić repliki okładek w 3D. Mówiąc po ludzku wykonał figurki/sceny wzorowane na klasycznych okładkach swych komiksów. Trzech bohaterów Marvela zostało wybranych do tego projektu. Byli to: Spider-Man, Thor i Hulk. A efekty tego zabiegu można podziwiać poniżej.

Na odwzorowanie w 3D zasłuĹźył sobie najlepiej sprzedający się w historii serii numer ze Pająkiem. Mowa oczywiście o okładce do komiksu “Spider-Man #1”. Jednym słowem klasyk. Oto jak przedstawia się ta okładka w 3D.

spider-man #1 3D

A to widok z boku

spider-man #1 3D widok z boku

A tak wgladała okładka 2D (jakby ktoś nie wiedział :))

spider-man #1 3D widok z boku

W przypadku Thora za wzĂłr posłuĹźyła okładka z “Journey Into Mystery #83”. Był to pierwszy numer w ktĂłrym zagościł Thor.

Journey Into Mystery #83 3D

Oryginał, autorstwa pana Kirby wygląda tak.

Journey Into Mystery #83 okładka

Jeśli zaś chodzi o naszego zielonegoszarego olbrzyma to wybĂłr mĂłgł byc tylko jeden. “The Incredible Hulk #1”. W wersji 3D.

The ncredible Hulk #1 3D

Okładka w wersji papierowej wygląda tak jak poniżej.

The ncredible Hulk #1 okładka

Muszę przyznać, ze wszystkie trzy okładki są bardzo fajne i z chęcią bym sobie przyozdobił nimi szafę. Niestety zasoby finansowe nie pozwalają na spełnienie takiej wybujałej zachcianki. MoĹźe kiedyś…

Tagi: , , , , ,
Kategoria: Okładki |
Brak Komentarzy »

Komentarze