Doniek Blog

« | Strona Główna | »

5 kultowych serialowych czołówek

Autor: doniek | sierpień 28, 2009

Amerykański blog Super Tremendous przygotował listę 100 kultowych serialowych czołówek. Wśród nich znalazło się parę czołówek seriali powstałych na bazie komiksów. A że doniek.pl jest blogiem o komiksach więc naszą listę zawęzimy do tych 5 pozycji. Tak więc zaczynamy.

5. Transformers

Serial powstał na długo przed nakręceniem “Transformers” i “Transformers: Zemsta Upadłych“.; Pamiętam, Ĺźe dane było mi go oglądać chyba na RTLu w roku 1991 (nie jestem pewien). Mimo tego, ze Megatron szprechał po niemiecku, byłem oczarowany tym serialem. Akcja, wybuchy, roboty, dialogi niewaĹźne, liczy się akcja :).

4. Wonder Woman

Serial zadebiutował w 1975 roku na kanale NBC. W roli księżniczki Amazonek wcieliła się Lynda Carter. Serial cieszył się sporą popularnością. Tak więc nie ma się co dziwić, że powstały aż trzy sezony tego dzieła. Swoją droga ta czołówka ma w sobie jakiś taki urok. Taki old school bije z niej. Chyba sobie poszukam tego serialu na sieci.

3. Batman “The Original TV Series”

Klasyk. KLASYK. K L A S Y K!. Ten serial zawojował cała Amerykę. PrzyniĂłsł sławę i nieśmiertelność dla Adama Westa. Serial zaczął być emitowany w 1966 roku. Koniec emisja nastąpił w 1968. Serial liczy sobie 120 odcinkĂłw. Był on tak popularny, Ĺźe aktorzy dosłownie prosili reĹźyserĂłw i scenarzystĂłw o moĹźliwość zagrania w nim, najlepiej jakiegoś złego typa. W 66 roku jeśli nie zagrałeś w serialu “Batman” to nie istniałeś. NiektĂłrzy wręcz uzaleĹźnili się od grania w serialach i graja w nich do dnia dzisiejszego. Na przykład Adam West.

2. The Incredible Hulk

Po dwóch serialach z DC przyszła wreszcie pora na coś z Marvela. I tutaj właśnie pojawia zielony gigant zwany Hulk. Serial, z tego co pamiętam leciał kiedyś chyba na Polsacie (nie jestem pewien do końca). Fakt faktem, efekty specjalne w serialu były powalające, zwłaszcza widok Hulka. Ale mimo tego wszystkiego fajny był to serial.

1. G.I. Joe

Ranking kołem sie toczy. Od serialu animowanego zaczęliśmy i na serialu animowanym skończymy. Na pierwszym miejscu znalazła się czołówka serialu o dzielnych amerykańskich chłopcach do zadań specjalnych, czyli “G.I. Joe”. Serial ten takĹźe przewija się w moich wspomnieniach z dzieciństwa. I podobnie jak w przypadku “Transformers” dla mnie Duke zawsze będzie mĂłwił po niemiecku. Swoja droga serial ten bije na głowę fabularna wersję zmagań G.I Joe z Cobrą.

Tagi: , , ,
Kategoria: Zestawienia |
Brak Komentarzy »

Komentarze