Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Adidas Wydaje Komiksy

Autor: doniek | wrzesień 24, 2009

Znany producent odzieĹźy sportowej, firma Adidas, do promocji swoich nowych butĂłw postanowiła wykorzystać komiks. Nie jest to pomysł wyjątkowo odkrywczy, gdyĹź akcja taka miała juĹź miejsce w 1904 roku. Wtedy to firma obuwnicza Brown Shoe wykorzystała do reklamowania swoich wyrobĂłw postać Bustera Browna, bohater ten został stworzony przez twĂłrcę paskĂłw “Yellow Kid” Richarda Outcaulta. Tak więc Adidas tym chwytem Ameryki nie odkrywa.

Bohaterami komiksów będą trzej znani piłkarze, będący już od dawna związani kontraktami reklamowymi z Adidasem. Ta szczęśliwa trójka to: Emmanuel Adebayor, Steven Gerrard i Kaka. Każdy z nich będzie miał własny ośmiu stronicowy komiks (plus okładka). I każdy z tych komiksów będzie rysowany przez innego artystę. Na szczęście będą to profesjonaliści pełna gębą i komiksy będą na pewno lepiej wyglądać niż nasze rodzime komiksy sportowe.

Za kreskę w komiksach będą odpowiadać: Jae Lee, JG Jones i Ryan Benjamin. Pierwszy z nich zajmie się postacią Adebayore, drugi Gerrardem a trzeciemu przypadło narysowanie Kaki. Tak więc można spodziewać się naprawdę porządnie narysowanych historii.

Komiksy Adidasa będzie można nabyć w sklepach Adidasa. Jak znam życie to raczej w Polsce ich nie uświadczmy, choć mam nadzieję że się mylę. Oprócz pojedynczych zeszytów planowane jest wydanie wszystkich trzech komiksów w wydaniu zbiorczym w twardej okładce. Oprócz tego planowane są darmowe e-wydania. Mają być one dostępne w serwisach lulu.com i issuu.com oraz w formie aplikacji na iPhone.

Tagi: , , , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Brak Komentarzy »

Komentarze