Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Ciekawostki o pająku

Autor: doniek | maj 30, 2007

Oto parę ciekawostek o filmach ze Spider-Man’em:
1 James Franco był na początku przesłuchiwany do roli Peter’a Parker’a, jednak reĹźyser Sam Raimi zdecydował o obsadzeniu go w roli Harr’ego Osborn’a.

2 Ręczny rysunek kostiumu Spider-Man’a wykorzystany przy kręceniu filmu “Spider-Man” został oryginalnie narysowany przez Phil’a Jimenez’a, twĂłrcę serii “Infinite Crisis” dla wydawnictwa DC.

3 Eliza Dushku (występująca razem z Kirsten Dunst w “Bring It On” (Dziewczyny z DruĹźyny) była przesłuchiwana do roli Mary Jane Watson. Na wydaniu DVD filmu “Spider-Man” znajduje się scena czytania tekstu przez Tobey’a Maguire’a, aktorką czytającą tekst Mary Jane jest właśnie Dushku.

4 Nazwisko dozorcy Petera w filmie “Spider-Man 2”, pana Ditkovitch nawiązuje do nazwiska współtwĂłrcy postaci Spider-Mana Steve’a Ditko.

5 Wykonanie jednego kostiumu Spider-Man’a kosztowało ponad 100,000 dolarĂłw. Podczas kręcenia filmu zostały skradzione z planu filmowego 4 kostiumy. Nigdy nie zostały odnalezione. Nie pomogło nawet wyznaczenie nagrody w wysokości 25,000 dolarĂłw za wskazanie miejsca przetrzymywania skradzionych kostiumĂłw.


6 NajdroĹźszym i najbardziej poszukiwanym plakatem z filmu “Spider-Man” jest pierwszy plakat do filmu. Ukazuje on postać Spider-Man’a wiszącego na budynku. W jego oku odbija się panorama Nowego Jorku, łącznie z wieĹźami World Trade Center. Po wydarzeniach z 11 września firma Sony nakazała wycofać plakat z uĹźycia.

7 Mel Brooks pozwał Sony za niechcianą reklamę w filmie “Spider-Man”. W senie w ktĂłrej wujek Ben podwozi Petera do biblioteki moĹźna zobaczyć w tle autobus z reklamą na ktĂłrej widnieje napis “The Producers, A Mel Brooks Musical”.

8 Grający doktora Octopusa Alfred Molina ponazywał swoje macki. Nosiły one imiona: Larry, Harry, Moe i Flo. Imię Flo nosiła górna prawa macka, była ona najbardziej wykorzystywaną macką ze wszystkich. Służyła ona między innymi do podawania okularów i drinków doktorowi.

9 Tobey Maguire jest wegetarianinem, tak więc w scenie kiedy Spider-Man je hot doga aktor jadłhot doga z tofu.

10 “Spider-Man 2” wysłany został do kin pod nazwą “Spray Paint”, miało to uchronić film przed spiraceniem go.

11 W pewnym momencie zaczęto się zastanawiać czy nie nazwać filmu “Spider-Man 2” innym tytułem. WśrĂłd propozycji były: “Spider-Man: No More”, “Spider-Man Lives” i “Spider-Man: Unmasked.”

12 Numer telefonu do Joe Pizzeria znajdujący się na kasku Peter’a w “Spider- Man 2” naprawdę naleĹźy do jednej z Nowojorskich pizzerii.

13 Odgłos wydawany przez sieć pająka został stworzony poprzez uderzanie taśmą magnetofonową o kawałek skóry leżący na podłodze.


Ciąg dalszy nastąpi…

Tagi: , , ,
Kategoria: Ciekawostki, Film |
Brak Komentarzy »

Komentarze