Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Premiera “Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer”

Autor: doniek | czerwiec 15, 2007

Dzisiaj wchodzi do polskich kin najnowszy film o przygodach Fantastycznej CzwĂłrki. Ma on tytuł “Fantastyczna CzwĂłrka: Narodziny Srebnego Surfera”. Tytuł niesie ze sobą dwie waĹźne wiadomości. Pierwsza z nich to o czym będzie ten film, druga zaś utwierdza nas w przekonaniu, Ĺźe nie powinno się tłumaczyć z angielskiego na polski pseudonimĂłw bophaterĂłw, bo póşniej latają takie Surfery, Ludzie Pchodnie po Polsce (całe szczęście, Ĺźe w SM 3 nie przetłumaczono ksywki Sandman na Człowiek Piasek bądĹź Piaskowy Ludek :)). Ale wracajmy do filmu. Przebieg akcji filmu jest nastepujący. (Uwaga zaczynam przewidywać) Sielankowy spokĂłj po pokonaniu Doom’a zakłóca pojawienie się Silver Surfer’a (tak, będę z konsekwencją uĹźywał nazw orginalnych) na niebie. Okazuje się, Ĺźe wyĹźej wymieniony osobnik ma zamiar zrobic powaĹźne ziaziu Matce Ziemi. No ale od czego jest druĹźyna FF. Zaczyna się nawalanka, po pewnym czasie następuje odkrycie, Ĺźe tak naprawdę Silver Surfer jest tylko posłańcem (niczym Rywin) i poza tym miał on ciężkie dzieciństwo i w ogĂłle to nie jest taki do końca zły. Następuje wielkie zbratanie FF i Surfer’a (wspĂłlne piwko i te sprawy, sami wiecie). I oczywiście Ziemia zostaje uratowana (i bardzo dobrze bo niedługo najadą na nią Transformers).

W porĂłwnaniu do pierwszej części obsada się nie zmieniła, czyli: Ioan Gruffudd (Reed Richards), Jessica Alba (Susan Storm), Chris Evans (Johnny Storm), Michael Chiklis (Ben Grimm), Julian McMahon (Victor von Doom). Nową postacią jest oczywiście Silver Surfer i tu ciekawostka, tą postać odgrywa Doug Jones, zaś głos podkłada Laurence Fishburne. Swoją drogą juĹź trwają przygotowania do osobnego filmu z Silver Surfer’em w roli głównej. Scenariusz do niego ma napisać J. Michael Straczynski, scenarzysta serialu “Babilon 5” oraz niezliczonych komiksĂłw, m.in. wydanych u nas: Midnight Nation, Rising Star (jak dla mnie najlepsza pozycja Starczyńskiego w Polsce) oraz parę numerĂłw The Amazing Sdider-Man (wydawnictwo Dobry Komiks i Fun Media). Według zapowiedzi film ma być mroczniejszy od seri FF 2.
Po ty mprzydługim wstępie serdecznie zapraszam do zapoznania się ze zwiastunami do filmu “Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer”.

Zwiastun numer 1

Zwiastun numer 2

Trzeba przyznać że zwiastuny robią wrażenie. Swłaszcza pierwszy. I mam jeszcze pytanie. Czy tylko mi Silver Surfer kojarzy się z T1000 ?

Tagi: , ,
Kategoria: Film |
Brak Komentarzy »

Komentarze