Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Niusy ze świata filmu

Autor: doniek | lipiec 28, 2007

Oto kilka najnowszych niusów odnośnie filmów na podstawie komiksów lub komiksów na podstawie filmów:
Trwają poszukiwania reĹźysera dla filmu na podstawie komiksu “Occult Crimes Taskforce“. Komiks ktĂłrego współautorką jest Rosario Dawson opowiada pani detektyw Sophie ktĂłra bada w nowojorskiej policji przestępstwa związane z okultyzmem.

Rozrasta się grono przeciwników Hulka. Do obsady najnowszego ilmu o przygodach przerośniętej sałaty dołączył właśnie Tim Blake Nelson, wxieli sie on w postać Samuela Sternsa ukrywającego się pod pseudonimem The Leader. Jest to trzeci przeciwnik Hulka, pozostali to Abomination (Tim Roth), generał Ross (William Hurt. Córkę generała a zarazem wielką miłość Hulka zagra Liv Tyler. Hulka natomiast zagra (jakby ktoś jeszcze nie wiedział) on.

Studio DreamWorks zaczyna szukać kasy w filmach na podstawie komiksĂłw. Właśnie zakupiło prawa do dwĂłch komiksĂłw “Courtney Crumrin” i “The Damned“. Pierwszy z nich opowiada o przygodach małej dziewczynki w domu swego wuja. Drugi zaś jest historią dwĂłch rywalizujących ze sobą gangĂłw, ktĂłre muszą się zjednoczyć w obliczu zagroĹźenia nie z tego świata.

Guy Ritchie realizuje film na podstawie komiku, ktĂłrego scenarzystą jest…. Guy Ritchie. Mowa tu o komiksie “The Gamekeper“, jest to opowieść o człowieku szukającym zemsty na mordercach swego syna. Wydawcą komiksu jest firma Virgin Comics. “The Gamekeeper” naleĹźy do komiksĂłw ukazujących się pod szyldem “Director’s Cut”. Linia ta oferuje swoim czytelnikom lekturę komiksĂłw tworzonych przez uznanych artystĂłw filmowych.

18 paĹşdziernika odbędzie się amerykańska premiera filmu “30 Days of Night” jednak o wiele wcześniej, bo juĹź od 13 września na stronach FEARnet będzie moĹźna obejrzeć 7 odcinkowy serial “30 Days of Night: Blood Trails”. PoszczegĂłlne odcinki będą miały długość od 3 do 5 minut. i będą opowiadały o napaści wampirĂłw na Nowy Orlean.

Warner przygotowuje adaptację “Jonah Hex” z wydawnictwa DC Comics. Jonah HEx jest opowieścią o przygodach XIX-wiecznego łowcy nagrĂłd. Niestety wrĂłbelki ćwierkają, Ĺźe twĂłrcy filmu mają zamiar odejść od głównej fabuły i dodać parę wątkĂłw paranormalnych. No cóş, zobaczymy co z tego wyjdzie/

Najpierw był bohaterem słuchowiska radiowego. Potem komiksu, następnie serialu. Teraz nadszedł czas na film. O kim mowa? Panie i Panowie przed wami Green Hornet. Właśnie zapadła decyzja o realizacji jego przygód. W rolę główną wcieli się Seth Rogen, rolę Kato jego wiernego pomocnika (w serialu odtwarzanej przez Bruce Lee) zostanie najprawdopodobniej obsadzony Stephen Chow.

Wydawnictwo Dark Horse ma zamiar wypuścić na rynek komiks związany z najnowszym filmem o przygodach Indiany Jones’a. OprĂłcz tego wydawnictwo planuje zrobić reedycję wszystkich swoich komiksĂłw związanych z tą postacią.

Tagi: , , ,
Kategoria: Film |
Brak Komentarzy »

Komentarze