Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Dzień Zagłady

Autor: doniek | październik 23, 2007

superman doomsday dvd I oto nadszedł ten ktĂłry złamał Człowieka Ze Stali. Pozaziemska istota, uwolniona przez pracownikĂłw LexCorp’u, rozpoczeła swĂłj śmiercionośny marsz ku Metropolis. Ulice miasta stały się świadkami walki herosĂłw, walki w obronie ludzkości, walki ktĂłrej stawką było Ĺźycie i supremacja nad Ziemią. W jednym naroĹźniku istota zwana Doomsday, w drugim niejaki Superman. Od odgłosĂłw zadawanych ciosĂłw pękały szyby w okolicznych budynkach. Przeciwnicy byli godni siebie. Obydwaj zawzięci, nie cofający się, nie znający strachu. Walka zakończyła się wynikiem remisowym, obydwaj zginęli. To był dzień w kĂłrym umarł Superman, dzień w ktĂłrym zapłakało Metropolis nad zwłokami swego obrońcy. Pytanie ktĂłre kłębiło się w większości umysłów brzmiało: “Jak będzie wyglądać nasze Ĺźycie bez niego?” Nikt nie umiał na nie odpowiedzieć. A Ĺźycie toczyło się dalej. Po śmierci Superman’a odĹźyła przestępczość w mieście, nie miał juĹź kto powstrzymać Lex’a Luthor’a przed osiągnięciem pełni władzy w Metropolis. Tak było do czasu kiedy Superman powrĂłcił z martwych. PowrĂłcił w triumfie i chwale, lecz powrĂłcił odmieniony. Przestał się cackać z przestepcami, zdjoł białe rękawiczki i pobrudził swoje ręce krwią przestępcĂłw. Na jedny wykonał nawet wyrok śmierci. To juĹź nie był ten sam poczciwy Człowiek Ze Stali. Co wpłyneło na tą jego drastyczną przemianę…

Wszystkiego dowiesz sie oglądając film animowany pod tytułem “Superman: Doomsday”. MoĹźna powiedzieć, Ĺźe jest to taka bardzo skrĂłcona wersja tego co znamy z komiksĂłw. Ale to na prawdę bardzo skrĂłcona, orgin Doomsday’a zajmuje około 2 minut filmu, walka z Supermenem zajmuje trochę więcej. A o czymś takim jak “Rządy SupermanĂłw” moĹźesz spokojnie zapomnieć.
Film jest skierowany głównie do dzieci, stąd też prosta kreska postaci i niezbyt wymagająca fabuła, w której większość czasu jest poświęcona na obijanie sobie mordek (Mordo ty moja!!!), oczywiście prawie bezkrwawe obijanie. Po prpstu rozrywka lekka łatwa i przyjemna. Idealny film na niedzielnego kaca. Nie trzeba myśleć tylko można beznamiętnie patrzeć w ekran. Gwarantuję, że nie zgubicie wątku.

Tagi: , , ,
Kategoria: Filmy Animowane, Recenzje |
Brak Komentarzy »

Komentarze