Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Dzień Zagłady

Autor: doniek | październik 23, 2007

superman doomsday dvd I oto nadszedł ten który złamał Człowieka Ze Stali. Pozaziemska istota, uwolniona przez pracowników LexCorp’u, rozpoczeła swój śmiercionośny marsz ku Metropolis. Ulice miasta stały się świadkami walki herosów, walki w obronie ludzkości, walki której stawką było życie i supremacja nad Ziemią. W jednym narożniku istota zwana Doomsday, w drugim niejaki Superman. Od odgłosów zadawanych ciosów pękały szyby w okolicznych budynkach. Przeciwnicy byli godni siebie. Obydwaj zawzięci, nie cofający się, nie znający strachu. Walka zakończyła się wynikiem remisowym, obydwaj zginęli. To był dzień w kórym umarł Superman, dzień w którym zapłakało Metropolis nad zwłokami swego obrońcy. Pytanie które kłębiło się w większości umysłów brzmiało: “Jak będzie wyglądać nasze życie bez niego?” Nikt nie umiał na nie odpowiedzieć. A życie toczyło się dalej. Po śmierci Superman’a odżyła przestępczość w mieście, nie miał już kto powstrzymać Lex’a Luthor’a przed osiągnięciem pełni władzy w Metropolis. Tak było do czasu kiedy Superman powrócił z martwych. Powrócił w triumfie i chwale, lecz powrócił odmieniony. Przestał się cackać z przestepcami, zdjoł białe rękawiczki i pobrudził swoje ręce krwią przestępców. Na jedny wykonał nawet wyrok śmierci. To już nie był ten sam poczciwy Człowiek Ze Stali. Co wpłyneło na tą jego drastyczną przemianę…

Wszystkiego dowiesz sie oglądając film animowany pod tytułem “Superman: Doomsday”. Można powiedzieć, że jest to taka bardzo skrócona wersja tego co znamy z komiksów. Ale to na prawdę bardzo skrócona, orgin Doomsday’a zajmuje około 2 minut filmu, walka z Supermenem zajmuje trochę więcej. A o czymś takim jak “Rządy Supermanów” możesz spokojnie zapomnieć.
Film jest skierowany głównie do dzieci, stąd też prosta kreska postaci i niezbyt wymagająca fabuła, w której większość czasu jest poświęcona na obijanie sobie mordek (Mordo ty moja!!!), oczywiście prawie bezkrwawe obijanie. Po prpstu rozrywka lekka łatwa i przyjemna. Idealny film na niedzielnego kaca. Nie trzeba myśleć tylko można beznamiętnie patrzeć w ekran. Gwarantuję, że nie zgubicie wątku.

Tagi: , , ,
Kategoria: Filmy Animowane, Recenzje |
Brak Komentarzy »

Komentarze