Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Say hello to my little friend!

Autor: doniek | październik 30, 2007

tony montana scarfaceTony Montana powrĂłcił!!! Niezapomniany bohater filmu “Scarface” grany przez Ala Pacino powraca na łamach komiksu Scarface “Scarred for life”. Akcja komiksu zaczyna się w momencie zakończenia filmu. Uwaga!!! Zdradzam zakończenie filmu, jeśli nie widziałeś to nie czytaj dalej.
We wnętrzu rezydencji Tonego policja znajduje pełno trupów boliwijczyków. A pomiędzy nimi podziurawione ciało Montany. Okazuje się, że mimo odniesionych ran Scarface jeszcze oddycha. FBI postanawia wobec tego wykorzystać ten fakt. Zabierają go do szpitala, gdzie po wyleczeniu odniesionych ran ma stanowić ich wtyczkę w świecie handlarzy narkotyków. Wyobrażacie sobie Tonego jako wtyczkę? Ja sobie nie wyobrażam i zgodnie z moimi przypuszczeniami Montana także nie ma zamiaru robić za donosiciela. Zamiast tego postanawia wrócić tm gdzie jego miejsce. Czyli na szczyt. A robi to swoimi metodami, czyli szybko i bezwzględnie, wykorzystując każdą nadarzającą się okazję.

Przystępując do czytania tego komiksu bałem się tylko jednego. Bałem się, Ĺźe z genialnej postaci Montany zrobią jakieś popłuczyny, Ĺźe zabraknie soczystych dialogĂłw tak doskonale pasujących do tej postaci. Ale na szczęście scenarzysta John Layman stanął na wysokości zadania i nie zepsuł (czytaj ugrzecznił) postaci głównego bohatera. Jego Montana to nadal mały skurwiel, ktĂłry nie pozwala sobie w kaszę dmuchać. Podsumowując “Scarface” to kawał porządnego komiksu, wspaniała rozrywka dla wielbicieli filmu a pewni i dla tych ktĂłrzy filmu nie widzieli. Gorąco polecam, jak na razie ukazały się cztery części a w kaĹźdej kolejnej trup ściele się coraz gęściej.

Tagi: , , , ,
Kategoria: Recenzje |
Ilość Komentarzy: 3 »

Ilość komentarzy: 3 to “Say hello to my little friend!”

 1. Mały Boniu napisał:
  marzec 25th, 2008 at 21:37

  Hej!!
  Gdzie znalazłeś ten komix??? Wydano go w Polsce????

 2. doniek napisał:
  marzec 30th, 2008 at 22:12

  Niestety, komiks ten nie został wydany w Polsce.

 3. Gruber777 napisał:
  wrzesień 6th, 2008 at 20:35

  Fajny blog!
  Ale mam prosbe czy mozesz sprzedac mi ten komiks?
  Napisz na Email gruber777@wp.pl albo napisz tutaj lub powiedz gdzie go kupiles/Chyba ze mozna go czytac w internecie

Komentarze