Doniek Blog

« | Strona Główna | »

6 Najlepszych Okładek Z Pająkiem W Roli Głownej

Autor: doniek | listopad 20, 2007

Tym wpisem otwieram na blogu nowy dział w ktĂłrym znajdować się będą wszelakie zestawienia i rankingi sporządzone całkowicie subiektywnie przez mą skromną osobę. Na pierwszy ogień idą okładki z serii “The Amazing Spider-Man” (wydawanej przez TM-Semic). A więc zaczynamy:

6. Numer 11/93
spider-man ghost rider hobgoblin

Wspaniała mroczna okładka na ktĂłrej Spider manewruje pomiędzy pięściami Ghost Rider’a. Jednak to pikuś w porĂłwnaniu z tym co znajdujemy w środku. Wspaniała opowieść o zemście, winie i niewinności. DwĂłch oponentĂłw: Duch Zemsty i Hobgoblin. A pomiędzy nimi Pająk starający się zapobiec śmierci niewinnych. Mocna rzecz.

5. Numer 12/91
spider man mary jane

Pytacie sie pewnie co w tej okładce takiego szczegĂłlnego? Najpierw zadajcie sobie pytanie: Na ilu okładkach jest pokazane, Ĺźe główny bohater dostaje wciry? Podejrzewam, Ĺźe na milionach i liczba ta wciąż rośnie. A ile jest okładek na ktĂłrych główna postać dostaje kopa w dupę? Ja widziałem jak na razie ta jedną. To jest poprostu totalne upokorzenie i obdarcie z godności Spider-Man’a. Gorzej upokorzony został chyba tylko Batman, kiedy został obrzygany przez Hitman’a. Stąd udział tej okładki w tym zestawieniu.

4. Numer 5/93
spider man venom

Ten numer to veni, vidi, vici Venom’a. Odgrywa on tu rolę Julisza Cezara, a rola Farnakesa II została obsadzona (całkowicie niedobrowolnie) przez Spider-Man’a. A wszystko to w rajskim plenerze bezludnej wyspy. I jak widać na okładce spotkanie to skończyło się nieciekawie dla Peter’a. Warte wspomnienia jetst rĂłwnieĹź to, Ĺźe na tej okładce pierwszy raz spotykamy się z “demoniczną” wersją Venom’a.

3. Numer 5/96
spider man carnage maxi um carnage

Czy te oczy mogą kłamać? Hehe!!! Pewnie, Ĺźe tak! Podobizna Carnage jest jedna z fajniejszych okładek. Doskonale oddaje postać tego seryjnego mordercy oraz zwiastuje koniec drugiej najgorszej przygody Spider-Man’a (saga o klonach nadeszła pĂłzniej, niestety) czyli “Maximum Carnage”. Nie będę się rozwodził nad treścią tej historii gdyĹź jest to temat na osobny wpis. Wracając do okładki to jest ona naprawdę fajna i nie przedstawia Pajęczaka 🙂 co jest jej kolejnym duĹźym plusem :).

2. Numer 3/90
spider man hobgoblin

Tutaj natomiast widać co Hobgoblin robi pająkowi jak go złapie. Urocza okładka z jeszcze “ludzkim” Hobgoblin’em. Jako, Ĺźe nie moĹźna było rozerwać na strzępy Spider-Man’a (wiecie jacy amerykanie są przewraĹźliwieni na punkcie przemocy) zniszczeniu ulega jego kostium. Pomysł dość ciekawy a i firma krawiecka pewnie zarobiła :).

1. Numer 2/94
spider man kraven

Zanim Superman zginął, zanim Batman został złamany, nastąpił zgon Spider-Man’a. Do grobu wysłał go Kraven. Lecz naszemu bohaterowi niezbyt podobało się wąchanie kwiatkĂłw od spodu. I o powrocie do Ĺźycia opowiada właśnie numer noszący tą okładkę. A jest ona zajebista, gotycki klimat unosi się wszędzie do okoła. Piękna rzecz, z chęcią umieścił bym ja na ścianie w formacie A0 gdybym miał taką moĹźliwość. Niesamowita okładka i niesamowita historia. Jedna z najlepszy spośrĂłd opowiedzianych prze TM-Semic. Respect.

Tagi: , , , ,
Kategoria: Zestawienia |
Brak Komentarzy »

Komentarze