Doniek Blog

« | Strona Główna | »

5 Najgorszych Ekranizacji Komiksów

Autor: doniek | grudzień 28, 2007

Święta, święta i po świętach. Spędziłem je głównie przed telewizorem gdzie też miałem niewątpliwą przyjemność obejrzeć film “Hulk”. Natchnoł mnie on do sporządzenia nimniejszego rankingu najgorszych adaptacji komiksowych. A więc do dzieła.


5. Superman Returns

Superman wrócił, hmm… Tylko po co? Film jest tak nudny, że aż szkoda gadać. Nie ratuje go nawet Kevin Spacey jako Luthor. O odtwórcy roli tytułowej nawet nie będę wspominał. To ma być Człowiek Ze Stali? Śmiechu warte. A jego kędziorek to mistrzostwo świata w dziedzinie obciachu. Jedyna fajna scena to ta gdzie o oko Superman’a rozpłaszcza się pocisk. Jedyny szkopuł to to, że ta scena trwa 15 sekund (liczę na oko) a cały film ponad 150 minut. Sami wyciągnijcie wnioski.


4. Hulk

Zielono mi i wesoło kiedy oglądam przygody doktora Banner’a. Spodziewałem się po tym filmie czegoś więcej. Tak, tak, wiem że “Hulk smash it…”, ale mimo to miałem nadzieję na fajne kino. A tymczasem dostałem kolejny nudny film. Zanim akcja zaczęła się rozkręcać zdążyłem usnąć. Za drugim podejściem było już lepiej. Obejrzałem go do końca, niestety. Rzeczą, która odrzuca mnie od filmu jest jej główny bohater. Hulk jest wykonany tragicznie, prawie jak smok z “Wiedźmina”. Na plus zaliczę scenę skoków Hulk’a. Fajnie wyglądało i tyle. Kolejny film z jedną fajną akcją.


3. Elektra

Kolejny doskonały przykład jak można zmarnować potencjał drzemiący w postaci. Przeciętna historia o płatnym zabójcy (w tym przypadku zabójczyni), który zamiast zabić zaczyna chronić swój cel. Filmów o tym było wiele i pewnie jeszcze wiele powstanie. Ale skoro “Daredevil” się zwrócił to czemu by nie odcinać kuponów. I to był chyba główny powód powstania tego filmu. Ordynarny skok na kasę. W celu zwiększenia targetu dorzućmy jeszcze trochę mistyki, fantastyki i dużo ninja. A do głównej roli dajmy tą laskę co w “Dredevil’u”. Dla świętego spokoju ubierzmy ją tak jak w komiksie (żeby się ci komiksowi ortodoksi nie czepiali) i szybko liczmy spływającą kasę. Ale wydaje mi się coś im nie pykło. Film poniósł klapę. Kto widział ten wie dlaczego.


2. Catwoman

KOSZMAR. To właśnie odpowiednie słowo. Pamiętacie Catwoman z “Batman Returns”? Jeśli pamiętacie to nie oglądajcie tego filmu. Kaszana jakich mało. Bezsensowny scenariusz oraz montaż. Nie ratuje go nawet ponętna Halle Berry w roli tytułowej. Wystarczy dodać, że “dzieło” to zdobyło 4 złote maliny i zostało przez internautów sklasyfikowane na 9 miejscu w rankingu na najgorszy film kinowy (wg MSN Movies, 2006 r.) oraz zajęło zaszczytne 1 miejsce w rankingu magazynu Newsweek na najgorszą produkcję lata 2004 roku.


1. Batman & Robin

Dno totalne. Nigdy nie myślałem, że można zrobić beznadziejny film w którym grają George Clooney, Arnold Schwarzenegger i Uma Thurman. A jednaj Joel Schumacher tego dokonał. Zrobił film po obejrzeniu którego wielu bat-maniaków rzuciło się na swe batarangi. Na szczęście zaraz po tym podziękowano temu panu za współpracę i odłożono projekt “film z Batman’em” na półkę. Odłożono na 8 lat. Ten czas wyszedł tylko tej postaci na dobre. Gdyż następca koszmarku “Batman & Robi” jest arcydzieło “Batman Begins”. I jak dla mnie film o Mrocznym Rycerzu które dotychczas nakręcono to: “Batman”, “Batman Returns”, “Batman Begins” oraz “The Dark Knight”. O dokonaniach pana Schumacher’a udało mi się po długiej i męczącej terapii zapomnieć.

Święta, święta i po świętach. Spędziłem je głównie przed telewizorem gdzie też miałem niewątpliwą przyjemność obejrzeć film

Tagi: , , , , , ,
Kategoria: Film, Zestawienia |
Ilość Komentarzy: 4 »

Ilość komentarzy: 4 to “5 Najgorszych Ekranizacji Komiksów”

 1. wypadek napisał:
  grudzień 29th, 2007 at 1:11

  ten film o tym slepym chlopaku, ktory traci wzrok i wtedy ‘miasto staje sie placem zabaw’ nie pamietam tytulu, ale tez byl slaby 😉

 2. wilq napisał:
  styczeń 3rd, 2008 at 16:07

  zapewne chodzi o tą ciote Spawn’a 😉

 3. WS napisał:
  sierpień 2nd, 2008 at 13:19

  Nie o spawna tylko o daredevila

 4. Doniek Blog | Brudny Harry Demonologii - komiks blog film napisał:
  lipiec 8th, 2014 at 16:39

  […] Watchmen czy też ostatnią ekranizację przygód Supermana (i nie, nie było takich filmów jak „Catwoman”, „Green Lantern” a tym bardziej „Batman Forever” i „Batman & Robin” ). O ile w […]

Komentarze