Doniek Blog

« | Strona Główna | »

5 Najgorszych Ekranizacji KomiksĂłw

Autor: doniek | grudzień 28, 2007

Święta, święta i po świętach. Spędziłem je głównie przed telewizorem gdzie teĹź miałem niewątpliwą przyjemność obejrzeć film “Hulk”. Natchnoł mnie on do sporządzenia nimniejszego rankingu najgorszych adaptacji komiksowych. A więc do dzieła.


5. Superman Returns

Superman wrĂłcił, hmm… Tylko po co? Film jest tak nudny, Ĺźe aĹź szkoda gadać. Nie ratuje go nawet Kevin Spacey jako Luthor. O odtwĂłrcy roli tytułowej nawet nie będę wspominał. To ma być Człowiek Ze Stali? Śmiechu warte. A jego kędziorek to mistrzostwo świata w dziedzinie obciachu. Jedyna fajna scena to ta gdzie o oko Superman’a rozpłaszcza się pocisk. Jedyny szkopuł to to, Ĺźe ta scena trwa 15 sekund (liczę na oko) a cały film ponad 150 minut. Sami wyciągnijcie wnioski.


4. Hulk

Zielono mi i wesoło kiedy oglądam przygody doktora Banner’a. Spodziewałem się po tym filmie czegoś więcej. Tak, tak, wiem Ĺźe “Hulk smash it…”, ale mimo to miałem nadzieję na fajne kino. A tymczasem dostałem kolejny nudny film. Zanim akcja zaczęła się rozkręcać zdążyłem usnąć. Za drugim podejściem było juĹź lepiej. Obejrzałem go do końca, niestety. Rzeczą, ktĂłra odrzuca mnie od filmu jest jej główny bohater. Hulk jest wykonany tragicznie, prawie jak smok z “WiedĹşmina”. Na plus zaliczę scenę skokĂłw Hulk’a. Fajnie wyglądało i tyle. Kolejny film z jedną fajną akcją.


3. Elektra

Kolejny doskonały przykład jak moĹźna zmarnować potencjał drzemiący w postaci. Przeciętna historia o płatnym zabĂłjcy (w tym przypadku zabĂłjczyni), ktĂłry zamiast zabić zaczyna chronić swĂłj cel. FilmĂłw o tym było wiele i pewnie jeszcze wiele powstanie. Ale skoro “Daredevil” się zwrĂłcił to czemu by nie odcinać kuponĂłw. I to był chyba główny powĂłd powstania tego filmu. Ordynarny skok na kasę. W celu zwiększenia targetu dorzućmy jeszcze trochę mistyki, fantastyki i duĹźo ninja. A do głównej roli dajmy tą laskę co w “Dredevil’u”. Dla świętego spokoju ubierzmy ją tak jak w komiksie (Ĺźeby się ci komiksowi ortodoksi nie czepiali) i szybko liczmy spływającą kasę. Ale wydaje mi się coś im nie pykło. Film poniĂłsł klapę. Kto widział ten wie dlaczego.


2. Catwoman

KOSZMAR. To właśnie odpowiednie słowo. Pamiętacie Catwoman z “Batman Returns”? Jeśli pamiętacie to nie oglądajcie tego filmu. Kaszana jakich mało. Bezsensowny scenariusz oraz montaĹź. Nie ratuje go nawet ponętna Halle Berry w roli tytułowej. Wystarczy dodać, Ĺźe “dzieło” to zdobyło 4 złote maliny i zostało przez internautĂłw sklasyfikowane na 9 miejscu w rankingu na najgorszy film kinowy (wg MSN Movies, 2006 r.) oraz zajęło zaszczytne 1 miejsce w rankingu magazynu Newsweek na najgorszą produkcję lata 2004 roku.


1. Batman & Robin

Dno totalne. Nigdy nie myślałem, Ĺźe moĹźna zrobić beznadziejny film w ktĂłrym grają George Clooney, Arnold Schwarzenegger i Uma Thurman. A jednaj Joel Schumacher tego dokonał. Zrobił film po obejrzeniu ktĂłrego wielu bat-maniakĂłw rzuciło się na swe batarangi. Na szczęście zaraz po tym podziękowano temu panu za współpracę i odłoĹźono projekt “film z Batman’em” na półkę. OdłoĹźono na 8 lat. Ten czas wyszedł tylko tej postaci na dobre. GdyĹź następca koszmarku “Batman & Robi” jest arcydzieło “Batman Begins”. I jak dla mnie film o Mrocznym Rycerzu ktĂłre dotychczas nakręcono to: “Batman”, “Batman Returns”, “Batman Begins” oraz “The Dark Knight”. O dokonaniach pana Schumacher’a udało mi się po długiej i męczącej terapii zapomnieć.

Święta, święta i po świętach. Spędziłem je głównie przed telewizorem gdzie też miałem niewątpliwą przyjemność obejrzeć film

Tagi: , , , , , ,
Kategoria: Film, Zestawienia |
Ilość Komentarzy: 3 »

Ilość komentarzy: 3 to “5 Najgorszych Ekranizacji KomiksĂłw”

 1. wypadek napisał:
  grudzień 29th, 2007 at 1:11

  ten film o tym slepym chlopaku, ktory traci wzrok i wtedy ‘miasto staje sie placem zabaw’ nie pamietam tytulu, ale tez byl slaby 😉

 2. wilq napisał:
  styczeń 3rd, 2008 at 16:07

  zapewne chodzi o tą ciote Spawn’a 😉

 3. WS napisał:
  sierpień 2nd, 2008 at 13:19

  Nie o spawna tylko o daredevila

Komentarze