Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Pan Śmierć, Jasio Pistolet I Inni

Autor: doniek | luty 12, 2008

pan śmierć i dziewczyna okladkaDawno nie czytałem bardziej pokręconego komiksu. Poprzednie dzieło Maxa Anderssona “Pixy” wymiatało, ale to co zostało zaprezętowane w albumie “Pan Śmierć i dziewczyna” po prostu wymiata.

Album składa się ze zbioru różnych opowieści, o różnej objętości. Od pasków do kilkustronicowych opowieści. Ale mimo takich różnic autor zachowuje swój niepowtarzalny styl, nie do podrobienia przez innych. Zresztą rzadko kiedy spotyka się osoby o umyśle tak “spaczonym”, że zdolnym stworzyć galerię takich postaci jak: Pan Śmierć – były gwiazdor telewizyjny uciekający ze zgrają dzieciaków i swoją dziewczyną przed wymiarem sprawiedliwości. Jego dziewczyna Cindy ucieka ścigana przez duplikaty swego męża. Jest jeszcze Jasio Pistolet i jego dziewczyna o masochistycznych skłonnościach. W tle przemykają złodzieje tożsamości, a znudzone mieszkania nie mają zamiaru czekać na swych właścicieli. Zwłaszcza kiedy pod tynkiem czają się bezdomni. Jednym słowem zaczarowany, absurdalny świat.

Tak więc siadaj śmiało i przystępuj do lektury. Tylko uważaj aby nie śmiać się za głośno. Jeśli będziesz zakłócał ciszę to zdesperowani sąsiedzi mogą wezwać Pogromców Hałasu. A tego byś nie chciał. Uwierz mi na słowo.

Tagi: , , ,
Kategoria: Recenzje |
Ilosć Komentarzy: 1 »

Jeden Komentarz to “Pan Śmierć, Jasio Pistolet I Inni”

  1. wilq napisał:
    marzec 19th, 2008 at 15:11

    ktoś tu sie opierdala !

Komentarze