Doniek Blog

Archiwum z czerwiec, 2007

The Punisher – The End

Autor: doniek | czerwiec 21, 2007

Swego czasu modne były opowieść o początkach bohaterów. Właśnie o tym opowiadał “Born“. O przejściu człowieka na ciemną stronę mocy :). Tym człowiekiem był Frank Castle. Tą niesamowitą opowieść stworzył Garth Ennis. Któż inny mógł więc opowiedzieć o końcu Punishera jak nie człowiek odpowiedzialny za jego powstanie. I o tym właśnie jest “The End”, historia o ostatniej misji Franka.
Stany Zjednoczone uwikłały się w konflikt atomowy z Chinami. Wojna została wypowiedziana. W tym samym czasie władze więzienia Sing-Sing. Otrzymują wyraźny rozkaz. Zabić wszystkich skazańców. Oddział strażników sumiennie wykonuje swoją pracą. Oczyścili już większość więzienia, został im tylko blok D. Blok na którym odsiadują karę więźniowie znienawidzeni przez współwięźniów, czyli m.in. pedofile i Punisher. W momencie dojścia strażników do celi Franka następuje eksplozja nuklearna. Brak zasilania spowodowany impulsem magnetycznym pozwala Frankowi uciec z więzienia. Razem z nim ucieka jjeszcze jeden więzień – Paris. Ich oczom ukazuje się straszny widok. Wszędzie spalona ziemia i zwłoki. Nowy Jork całkowicie zniszczony. Powoli dociera do nich świadomość, że być może są ostatnimi ludźmi na Ziemi. Jednak jakimś cudem udaje im się od należ coś, co wygląda jak ostatnia ludzka enklawa. I ty następuje pytanie? Czy Frank potrafi się odnaleźć w nowym świecie? Świecie bez zbrodni i przestępców? Czy odnajdzie sens życia? Odpowiedź uzyskasz po przeczytaniu “The End”.

Czytaj dalej »

Tagi: , , , ,
Kategoria: Recenzje, The Punisher |
Ilość Komentarzy: 2 »

The Punisher – The Cell

Autor: doniek | czerwiec 20, 2007

Don Francesco Drago jest ojcem chrzestnym nowojorskiej mafii. I jak to szef mafii nadzoruje wszystkie rzeczy które mafia robi najlepiej, czyli: wymuszenia, prostytucja, narkotyki. Prowadzi on rządy twardej ręki. I prowadzi je z więziennej celi. Po prostu żyje sobie jak król. Do czas… Pewnego dnia do więzienia zostaje przyjęty nowy skazaniec. Nazywa się Frank Castle. O ile inni osadzeni myślą tylko o tym jak zabić wszechogarniającą nudę i rutynę więziennego życia, to myśli Franka koncentrują się na jednej tylko sprawie. Jak się pozbyć Don Franacesko? Otoczenie w jakim Punisher przebywa nie ułatwia mu sprawy. Przekupieni strażnicy więzienni, zwalczające się gangi to właśnie główne przeszkody w dotarciu do dona. Ale Frank nie jest w ciemię bity i sobie poradzi w końcu “to nie ja jestem zamknięty z wami, to wy jesteście zamknięci ze mną” (i tu pytanie, skąd pochodzi ten cytat?). Nawet jeśli miałby wywołać bunt w więzieniu.

Czytaj dalej »

Tagi: , , , ,
Kategoria: Recenzje, The Punisher |
Brak Komentarzy »

Najnowsza Animacja Marvela

Autor: doniek | czerwiec 18, 2007

Bohaterem najnowszego filmu animowanego firmy Marvel jets doktor Strange. Postać ta jest w Polsce mało znana, wystąpiła gościnnie w Mega Marvel (The New Warrions), w kilku odcinkach serii Spider-Man. Jego największa rola to występ w “1602” Neila Gaimana. Ale w wracając do filmu. Od niedawna dostępny jest w sieci 7 minutowy fragment tego dzieła.

Tagi: , , , ,
Kategoria: Film |
Brak Komentarzy »

Premiera “Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer”

Autor: doniek | czerwiec 15, 2007

Dzisiaj wchodzi do polskich kin najnowszy film o przygodach Fantastycznej Czwórki. Ma on tytuł “Fantastyczna Czwórka: Narodziny Srebnego Surfera”. Tytuł niesie ze sobą dwie ważne wiadomości. Pierwsza z nich to o czym będzie ten film, druga zaś utwierdza nas w przekonaniu, że nie powinno się tłumaczyć z angielskiego na polski pseudonimów bophaterów, bo póżniej latają takie Surfery, Ludzie Pchodnie po Polsce (całe szczęście, że w SM 3 nie przetłumaczono ksywki Sandman na Człowiek Piasek bądż Piaskowy Ludek :)). Ale wracajmy do filmu. Przebieg akcji filmu jest nastepujący. (Uwaga zaczynam przewidywać) Sielankowy spokój po pokonaniu Doom’a zakłóca pojawienie się Silver Surfer’a (tak, będę z konsekwencją używał nazw orginalnych) na niebie. Okazuje się, że wyżej wymieniony osobnik ma zamiar zrobic poważne ziaziu Matce Ziemi. No ale od czego jest drużyna FF. Zaczyna się nawalanka, po pewnym czasie następuje odkrycie, że tak naprawdę Silver Surfer jest tylko posłańcem (niczym Rywin) i poza tym miał on ciężkie dzieciństwo i w ogóle to nie jest taki do końca zły. Następuje wielkie zbratanie FF i Surfer’a (wspólne piwko i te sprawy, sami wiecie). I oczywiście Ziemia zostaje uratowana (i bardzo dobrze bo niedługo najadą na nią Transformers).

Czytaj dalej »

Tagi: , ,
Kategoria: Film |
Brak Komentarzy »

“30 Dni Nocy” pierwszy zwiastun

Autor: doniek | czerwiec 13, 2007

Niedawno wspominałem o plakacie a tu już zwiastun się ukazał.
No to pora podać parę faktów odnośnie tego filmu. A więc zaczynam:
Reżyseria: David Slade
Scenariusz: Stuart Beattie , Brian Nelson
Obsada:
Eben Olemaun – Josh Hartnett
Stella Olemaun – Melissa George
Marlow – Danny Huston
Malakai – Pua Magasiva
Data premiery przewidziana jest na 18 pażdziernika 2007, kiedy premiera w polsce na razie nie wiadomo. Oczywiście scenariusz oparty jest na komiksie Steve’a Nilesa. Komiks tezn został w Polsce wydany przez wydawnictwo Mandragora.

Czytaj dalej »

Tagi: , , ,
Kategoria: Film |
Brak Komentarzy »

Polski zwiastun “Stardust”

Autor: doniek | czerwiec 10, 2007

W sieci zadebiutował niedawno polski zwiastun do ekranizacji książki Gaiman’a “Gwiezdny Pył”. Książka to opowiada o młodym człowieku i jego pierwszym miłosniym zauroczeniu. Natchniony miłość bohater oświadcza swojej wybrance, że zrobi dla niej wszystko. Pech chciał że w tym momencie przeleciała im nad głową spadająca gwiazda i nasz zakochany młodzieniec został wysłany przez swą wybrankę na jej poszukiwanie. Oczywiście zanim ją znajdzie przytrafi mu się wiele przygód. Nie wiem czy wspomniałem o tym że gwiazda spadła do zaczarowanej krainy pełnej magii, czarów, morderstw i podstępów?
Jak dla mnie zapowiada się wspaniały film. Do tego jeszcze z taką obsadą. Sami zobaczcie:

Tagi: , , ,
Kategoria: Ciekawostki, Film |
Brak Komentarzy »

Premiera plakatu do “30 dni nocy”

Autor: doniek | czerwiec 6, 2007

W dniu dzisiejszym odbyła się premiera pirwszego oficjalnego plakatu do filmu “30 dni nocy”.

Film jest ekranizacją komiksu Steve’a Nilesa. Opowiada on o ataku wampirów na małe miasteczko na Alasce i o walce z nimi prowadzonej przez miejscowego szeryfa i jego żonę. Komiks jest tworzony przy użyciu technik komputerowych. Jestem ciekaw czy uda się twórcom oddać grozę sytuacji, tak doskonale przedstawioną w komiksie. “30 dni nocy” zostało w polsce wydane pzez wydawnictwo Mandragora.

Tagi: , , ,
Kategoria: Film |
Ilosć Komentarzy: 1 »

Ulubiony komiks Zczuba

Autor: doniek | czerwiec 5, 2007

Zczuba się zdemaskowało. W dzisiejszej notce zczubaki oznajmiły jaki jest ich ulubiony komiks. Otóż jest nim….. (werble !!!!!!) “100 BULLETS”. W Polsce znany pod tytułem “100 Naboi” i wydawany jest przez wydawnictwo Mandragora (Swoją drogą ile mamy jeszcze czekać na następny tom ?).
P.S. Jest to także mój ulubiony komiks 🙂

Tagi: , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Ilosć Komentarzy: 1 »

Transformers zdobywa nagrodę

Autor: doniek | czerwiec 5, 2007

Mimo, że nie było jeszcze oficjalnej premiery filmu to już zdążył zdobyć on nagrodę. Film “Transformers” zdobył główną nagrodę w kategorii “Najlepszy Letni Przebój Który Dopiero Zobaczycie”. Nagroda został przyznana podczas gali MTV Movie Awards. Oprócz “Transformers” nagrodzono również film “300”. Ekranizacja komiksu Millera zdobyła nagrodę w kategorii “Najlepsza Walka”. Nagrodzona walka to pojedynek który toczy Gerard Butler z przywódcą Nieśmiertelnych.

Tagi: , , , , ,
Kategoria: Ciekawostki, Film |
Brak Komentarzy »