Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Komiks w filmie: The Simpsons

Autor: doniek | maj 23, 2011

Kolejny cykl zostaje otwarty na blogu. Tym razem będzie on prezentował komiksy pojawiające się w produkcjach filmowych i telewizyjnych. Zapraszam serdecznie do zapoznania się z jego pierwszą odsłoną.

Jaki jest najdroższy komiks na świecie? Pytanie jest oczywiście banalne ponieważ najdroższym komiksem na świecie jest Action Comics #1 wydany w czerwcu 1938 roku. W zeszłym roku, dokładnie to 29 marca 2010 roku, jedne z jego egzemplarzy został sprzedany na aukcji za kwotę 1,5 miliona dolarów. Co powoduje, że ten właśnie komiks jest tak wysoko ceniony. Otóż jest to pierwsze pojawianie się postaci znanej jako Superman na łamach komiksu.

Action Comics #1 został pokazany w jednym z odcinkĂłw serialu animowanego “The Simpsons”. Odcinek ten nosi tytuł “Homer klaunem” (Homie the Clown). Właścicielem tego drogocennego komiksu jest klaun Krusty. A sposĂłb w jaki z niego korzysta jest dość oryginalny. Zobaczcie zresztą sami.Właśnie zobaczyliście, Ĺźe odpalanie papierosa od banknotu 100$ jest dla lamusĂłw. Prawdziwy twardziel odpala od 1,5 miliona dolcĂłw :). Jeśli chwielibyście zapoznać się z zawartością podpałki Krusty’ego to moĹźna to zrobić tutaj. Miłej lektury.

Tagi: , , ,
Kategoria: Komiks W Filmie |
Ilość Komentarzy: 2 »

Ilość komentarzy: 2 to “Komiks w filmie: The Simpsons”

 1. Chris napisał:
  lipiec 20th, 2011 at 8:41

  Simpsonowie po prostu drwią z popkultury, społeczeństwa, ludzkich zachowań itd. To jedna z najdłuĹźszych i najzabawniejszych seriali jakich powstała 🙂

 2. Pier napisał:
  październik 27th, 2011 at 6:48

  Simpsonowie po prostu drwią z popkultury, społeczeństwa, ludzkich zachowań itd. To jedna z najdłuższych i najzabawniejszych seriali jakich powstała
  +1

Komentarze