Doniek Blog

Archiwum z październik, 2007

Nowojorska masakra kijem hokejowym

Autor: doniek | październik 31, 2007

tmnt casey jones body countMam pytanie? Który rysownik uwielbia rysowanie scen przemocy? Kto posiada umysł tak chory, że jara go kreślenie flaków wylatujących z rozszarpanego brzucha, rozbryzganego mózgu na ścianie lub połamanych kończyn? Jest taka osoba. To Simon Bisley. Człowiek który albumem “Lobo: Ostatni Czarnianin” zdefiniował u mnie pojęcie “Przemoc w komiksie”. I właśnie ten człowiek odpowiada za stronę graficzną komiksy “Body Count”, którego główni bohaterowie to Casey Jones i jeden z żółwi ninja – Raphael. Za scenariusz odpowiada Kevin Eastman, a dzieło to wydała firma Image Comics. A co znajdujemy wewnątrz numeru? Na początku jesteśmy świadkami zażartej dysputy politycznej pomiędzy Casey’em i jednym z bywalców baru. W dyskusji tej nie liczą się tyle argumenty merytoryczne co siłowe, tak więc zamiast popisów oratorskich mamy wspaniały popis wykorzystania nóg i pięści do powalenia swego oponenta. Niestety ta kulturalna wymiana zdań zostaje przerwana poprzez wtargnięcie do baru niejakiej pani Midnight. Zawsze to milej kiedy kobieta wpada do baru, jednak są sytuację kiedy tak sytuacja stwarza tylko problemy. Tak jest i tym razem, gdyż w ślad za Midnight próg baru przekracza niejaki Johnny Woo. Johnny jest zabóją z Hong Kongu, którego zadaniem jest dopaść Midnight. Oczywiście Casey Jones daje się wplątać w tą całą rozróbę…
Czytaj dalej »

Tagi: , , , , ,
Kategoria: Recenzje |
Brak Komentarzy »

Say hello to my little friend!

Autor: doniek | październik 30, 2007

tony montana scarfaceTony Montana powrócił!!! Niezapomniany bohater filmu “Scarface” grany przez Ala Pacino powraca na łamach komiksu Scarface “Scarred for life”. Akcja komiksu zaczyna się w momencie zakończenia filmu. Uwaga!!! Zdradzam zakończenie filmu, jeśli nie widziałeś to nie czytaj dalej.
We wnętrzu rezydencji Tonego policja znajduje pełno trupów boliwijczyków. A pomiędzy nimi podziurawione ciało Montany. Okazuje się, że mimo odniesionych ran Scarface jeszcze oddycha. FBI postanawia wobec tego wykorzystać ten fakt. Zabierają go do szpitala, gdzie po wyleczeniu odniesionych ran ma stanowić ich wtyczkę w świecie handlarzy narkotyków. Wyobrażacie sobie Tonego jako wtyczkę? Ja sobie nie wyobrażam i zgodnie z moimi przypuszczeniami Montana także nie ma zamiaru robić za donosiciela. Zamiast tego postanawia wrócić tm gdzie jego miejsce. Czyli na szczyt. A robi to swoimi metodami, czyli szybko i bezwzględnie, wykorzystując każdą nadarzającą się okazję.
Czytaj dalej »

Tagi: , , , ,
Kategoria: Recenzje |
Ilość Komentarzy: 3 »

Reaper czyli macham wesoło mieczykiem

Autor: doniek | październik 25, 2007

reaperKrainą w której odbywa się akcja komiksu rządzi zły lord Shirak. Wszyscy mieszkańcy go nienawidzą. A lord rządzi już podobno ponad 200 lat. Wszelkie próby pozbycia się go spełzają na niczym. Zamachowcy giną jeden po drugim, zabijani przez lordowskich pretorian. I właśnie na tego człowieka opiewa najnowszy kontrakt tytułowego Reaper’a. Jak się pewnie domyślacie Reaper jest zabójcą do wynajęcia. Mistrzem miecza i swojej profesji. Zabicie lorda ma być jego ostatnim zadaniem ponieważ wynagrodzenie oferowane za to pozwoli mu się ustatkować. Jednak nasz zabójca nie wie, że gra toczy się o wiele większą stawkę. I że jego mocodawca ma wobec niego inne plany.
Tak mniej więcej przedstawia się fabuła tego dzieła. Choć właściwie dzieło to za duże słowo. Odpowiednim słowem będzie czytadło. Bo ten komiks należy do kategorii PPZ (pożyczyć, przeczytać, zapomnieć), akcja jest tak przewidywalna, że więcej niespodziewanych momentów zdarza się w dowolnym odcinku “Mody na sukces”. Nasz bohater idzie i macha szabelką, a tłumy wrogów padają przed nim pokotem, posłusznie zalewając się krwią. Jednym zdaniem szkoda na niego czasu i oczu. Ten komiks to idealna lektura dla 12 latka podjaranego ostrzegawczym napisem “tylko dla dorosłych czytelników”.

Tagi: ,
Kategoria: Recenzje |
Brak Komentarzy »

Dzień Zagłady

Autor: doniek | październik 23, 2007

superman doomsday dvd I oto nadszedł ten który złamał Człowieka Ze Stali. Pozaziemska istota, uwolniona przez pracowników LexCorp’u, rozpoczeła swój śmiercionośny marsz ku Metropolis. Ulice miasta stały się świadkami walki herosów, walki w obronie ludzkości, walki której stawką było życie i supremacja nad Ziemią. W jednym narożniku istota zwana Doomsday, w drugim niejaki Superman. Od odgłosów zadawanych ciosów pękały szyby w okolicznych budynkach. Przeciwnicy byli godni siebie. Obydwaj zawzięci, nie cofający się, nie znający strachu. Walka zakończyła się wynikiem remisowym, obydwaj zginęli. To był dzień w kórym umarł Superman, dzień w którym zapłakało Metropolis nad zwłokami swego obrońcy. Pytanie które kłębiło się w większości umysłów brzmiało: “Jak będzie wyglądać nasze życie bez niego?” Nikt nie umiał na nie odpowiedzieć. A życie toczyło się dalej. Po śmierci Superman’a odżyła przestępczość w mieście, nie miał już kto powstrzymać Lex’a Luthor’a przed osiągnięciem pełni władzy w Metropolis. Tak było do czasu kiedy Superman powrócił z martwych. Powrócił w triumfie i chwale, lecz powrócił odmieniony. Przestał się cackać z przestepcami, zdjoł białe rękawiczki i pobrudził swoje ręce krwią przestępców. Na jedny wykonał nawet wyrok śmierci. To już nie był ten sam poczciwy Człowiek Ze Stali. Co wpłyneło na tą jego drastyczną przemianę…

Czytaj dalej »

Tagi: , , ,
Kategoria: Filmy Animowane, Recenzje |
Brak Komentarzy »

Anioł I Syn

Autor: doniek | październik 22, 2007

droga do zatracenia “Droga do zatracenia” to amerykańska wersja opowieści o Samotnym Wilku. O człowieku podążającym ścieżką zemsty. Człowieku który stracił prawie całą rodzinę ale nie stracił dumy i honoru. Człowieku oddanym jednemu celowi. Zemście. Tym człowiekiem jest Michael O’Sullivan, Irlandczyk będący na usługach mafijnej rodziny Rooney. Jest ich najlepszym egzekutorem. W gangsterskim środowisku mówią o nim Anioł Śmierci. I właśnie przemiana Anioła Śmierci w Anioła Zemsty jest głównym tematem tego komiksu. Przemiana zostaje opisana przez syna OSullivan’a – Micheal’a Juniora, który jest głównym narratorem losów swego ojca. Opowieść syna pokazuje nam jak nawiązują się jego kontakty z ojcem, jak staje się jego jedynym towarzyszem w drodze do piekła.
Czytaj dalej »

Tagi: , , ,
Kategoria: Recenzje |
Brak Komentarzy »

Cenzura DC

Autor: doniek | październik 22, 2007

Jako, że gwiazdka, mikołaj i inne prezentogenne dni coraz bliżej, szperałem sobie po stronach wydawnictwa DC. Szukałem dla siebie jakiegoś prezentu. (Tak, jestem osoba która lubi sama sobie kupić coś w prezencie.) Przeglądałem więc wydania zbiorcze i korzystałem z możliwości podglądu pierwszych stron komiksu. I podczas przeglądania Preacher vol.2 “Until The End Of World” (w Polsce wydane przez Egmont i rozbite na dwie części “Aż do końca świata” i “Łowcy”) moim oczom ukazała się coś takiego:

preacher until the end Of world

Prawda, że urocze. Firma postanowił ocenzurować emocjonalną wypowiedź Custer’a. Według mnie jest to dobry chwyt marketingowy, ale raczej nie o marketing tutaj chodzi. Po prostu firma zabezpiecza się przed pozwami o wulgarność, która mogła by wypaczyć niewinne umysły amerykańskich dzieci. Dobrze, że nie cenzorują wydań papierowych. Wyobraźcie sobie jak wyglądał by wówczas “Preacher” 🙂 Ennis’a by chyba krew zalała :).

i

Tagi: , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Brak Komentarzy »

I Zagrzmiał Grom

Autor: doniek | październik 18, 2007

thor straczynski Nędzni śmiertelnicy! Padnijcie na kolana przed synem Odyna i Jörd, mężem Sif, wywodzącym się z dynastii Asów, panem burzy i piorunów, sił witalnych i rolnictwa. Pochylcie swe głowy w pokorze przed obliczem Thor’a. Gromowładny powrócił na Ziemię. Powrócił pogodzony ze swą boską mocą funkcjonująca wewnątrz słabego ludzkiego ciała. Jednak jest pewien problem. Thor jest samotny. Asgard przepadł. Wszyscy przyjaciele nie żyją. Trzeba swoje życie układać od nowa. A pierwszym krokiem do tego jest odbudowanie Asgardu.
O tym mniej więcej opowiadają dwa pierwsze zeszyty serii “Thor” v.3. Za scenariusz odpowiada J.M. Straczyński. A to nazwisko gwarantuje nam, że w komiksie nie będzie na porządku dziennym akcji “dobry facet bije tego złego”. Już na samym początku zadane jest pytanie czy Bóg jest zależny od swych wyznawców, czy też wyznawcy są zależni od Boga? Osoby które czytały “Pomniejsze bóstwa” Terry’ego Pratchetta wiedzą do czego prowadzą takie dywagacje, a Ci co nie czytali tej książki powinni szybko to nadrobić. Ale wracajmy do komiksu. Cała akcja dzieje się w typowym amerykańskim miasteczku, jeden pusty motel, jedna główna droga i pola dookoła czyli totalna wioska. I właśnie tu postanawia ułożyć sobie życie Thor. Co z tego wyniknie? Nie mam pojęcia, ale ufam scenarzyście. I raczej nie powinienem się rozczarować. Tak więc polecam ten komiks, choć dwa piersze numery to właściwie przystawka przed daniem głównym.

Tagi: , ,
Kategoria: Recenzje, Thor |
Brak Komentarzy »

7 Seksownych Bohaterek Komiksów

Autor: doniek | październik 16, 2007

Jakiś czas temu amerykański magazyn dla panów “Maxim” zrobił ranking 15 najseksowniejszych bohaterek amerykańskiego komiksu. Postanowiłem ograniczyć ten ranking do postaci znanych w Polsce szerszej publiczności. I tak właśnie powstał niniejszy ranking. Zapraszam i życzę miłej zabawy.

7. STORM
storm Ororo Munroe

Ororo Munroe czyli Storm, afrykańska piękność posiadająca zdolność kontrolowania pogody. Uwielbia zmieniać fryzury jak rękawiczki. cechą charakterystyczną jest posiadanie białych włosów. Jej wysportowane hebanowe ciało skusiło już niejednego faceta. Wśród jej podbojów znalazł się między innymi:Forge i Black Panther.

6. VAMPIRELLA
vampirella

Vampirella – marzenie każdego fetyszysty. Kruczowłosa kobieta ubrana prawie zawsze w czerwone bikini i wysokie kozaki z czarnej skóry. Oprócz gorącego ciała posiada również gorący temperament. Tak już jest jak jesteś wampirem. Vampirella jako jedyna osoba w tym rankingu nie pochodzi z Ziemi. Jest ona przedstawicielką planety Drakulon. (Jestem ciekaw czy wszystkie jej koleżanki ubierają się podobnie.) Chyba nie ma na świecie mężczyzny który by nie pragnął zostać “ugryzionym” przez nasza miłą wampirzycę.

5. NANCY CALLAHAN
sin city nancy callahan

Nancy Callahan – gorąca striptizerka z grzesznego miasta. Jej cecha charakterystyczna to umiejętność posługiwania się lassem.
Robi to tak perfekcyjnie, że zadziwia tym każdego faceta który to widzi. A może chodzi o to, że Nancy pokazuje swoje umiejętności tylko na scenie klubu w którym tańczy. A podczas tańca potrafi zahipnotyzować wszystkich klientów i mimo tego, że sa oni w większości pijani to i tak nikt jej nie śmie dotknąć. A wiecie czemu? Bo ma “anioła stróża”.

4. LOIS LANE
Lois Lane superman

Lois Lane – wścibska dziennikarka z “Daily Planet”. Prywatnie narzeczona a następnie żona Supermana. Jedyna osoba z tej listy nieposiadająca żadnych nadprzyrodzonych umiejętności. Ale to nie zabrania jej posiadania super ciała na które poleciał nawet Człowiek Ze Stali, który mógłby mieć każdą ziemiankę i nie tylko ziemiankę jeśli by tego zechciał. Ale on wybrał tą zadziorną reporterkę. Ziemskie Kobiety kontra Reszta Wszechświata 1:0.
Czytaj dalej »

Tagi: , , , , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Ilość Komentarzy: 4 »

Umarł Kapitan, Niech Żyje Kapitan

Autor: doniek | październik 12, 2007

Captain America by Alex Ross

Jak wszystkim powszechnie wiadomo Captain America (Kapitan Ameryka) nie żyje. Został zastrzelony przez snajpera. Jego zabójstwo było następstwem konflikty pomiędzy nim a Iron Man’em, szczegóły w serii “Civil War” (o “Civil War” napiszę niedługo). Jego Śmierć została ogłoszona wszem i wobec. Podały ją największe amerykańskie gazety, zresztą nie tylko amerykańskie. Wspomniała o tym “Polityka” i “Gazeta Wyborcza”. Można powiedzieć, że ta śmierć wstrząsnęła całym Światem. Zastanowiło mnie tylko jedno, czy aż tak bardzo spadła sprzedaż komiksu, że trzeba było posunąć się do tak drastycznego kroku? Wszak nie od dziś wiadomo, że nic się tak dobrze nie sprzedaje jak śmierć i tragedia (wystarczy spojrzeć na okładki “Faktu”). Kolejnym pytaniem było czy go ożywią? Bo wiadomo, że to ikona amerykańskiego komiksu, człowiek który walczył z faszystami, komunistami i wszelkiego rodzaju złymi “bad guys” (czekałem tylko kiedy go wyślą do Iraku). Czy też będą mieli jaja ze stali i pozostawią go na zawsze po drugiej stronie (tak jak to był z Colossus’em z X-man, nie mylić z serią “Ultimate X-man”). I wiecie co? Nie mieli jaj. Captain America powraca. Zgodnie z zasadą, że umiera człowiek ale nie postać (lub też, nie zarzyna się kury znoszącej złote jajka). A skoro zmienia się człowieka wewnątrz kostiumu (prawdopodobnie, bo dowiemy się tego dopiero z komiksu “Captain America #34”) to trzeba zmienić i kostium. I tego zadania podjął się Alex Ross. Ci co widzieli jego twórczość wiedzą, że jego rysunki sa zblizone do rzeczywistości jak najbardziej to możliwe. Czasami przypominają zdjęcia i można by przysiąc, że to album z fotografiami obrobionymi komputerowo a nie ręcznie rysowany komiks. Ale odbiegam trochę od tematy. Nowy kostium nie jest wcale taki nowatorski, nadal pozostała gwiazda i paski, pasków jest tylko mniej. Uniform nie jest już taki niebieski, spodnie są czarne z niebieską lamówką. Niestety pozostały badziewne “skrzydełka wolności” przy głowie. Największa zmiana nastąpiła w dziedzinie uzbrojenia. Oprócz tradycyjnej tarczy Captain America dostał jeszcze nóż i uwaga…. pistolet. Tak, trudno w to uwierzyć lecz od numeru #34 będzie on biegał z bronią po ulicach. Czyżby narodziny nowego Punisher’a? Z czasem zobaczymy czy człowiek w środku ma mentalność Rogersa, czy też będzie to wypaczony umysł Franka Castle.
Poniżej możecie zobaczyć najnowszą oraz najbardziej znaną wersję kostiumu Captain America:

Captain America by Alex Ross nowy Kapitan Ameryka by Alex Ross Captain America

Tagi: , , , , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Brak Komentarzy »