Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Komiksowa Prasówka

Autor: doniek | październik 30, 2014

Tygodnik “Polityka” to jedna z niewielu gazet gdzie można jeszcze przeczytać sensowne artykuły na temat komiksów. Zdarzyła się “Polityce” parę lat temu mała wpadka ale był to raczej wypadek przy pracy. W Polityce nie znajdziesz tez z gatunku “z komiksu się wyrasta bo jest on tylko dla dzieci” oraz pytać “A najpierw czytacie czy oglądacie obrazki?”. Tygodnik prowadzi nawet specjalny dział (dział to trochę na wyrost, jest to kolumna) w którym raz w miesiącu poleca najlepsze komiksy do przeczytania.

W ostatnim numerze (“Polityka” nr 44 (2982)) znajdziecie artykuł poświęcony bohaterowi którego główną cechą charakterystyczną jest “nos jak łechtaczka słonia”. W artykule pod tytułem “Nerwus wśród buców“, autorstwa Sebastiana Frąckiewicza, znajdziemy omówienie świata i postaci z “Wilq Superbohater“. Opisana jest równieĹź historia podboju świata i zdobycia rządu dusz przez braci Minkiewicz. Od początkach w “Produkcie” do filmu “Wilq Negocjator“. Jest równieź w artykule parę słów na temat przyszłości rysującej się przed naszym bohaterem.

Artykuł napisany jest ciekawie i z nastawieniem na odbiorce nie zaznajomionego z komiksami. Ale również osobnik posiadający wszystkie numery komiksów “Wilq Superbohater” przeczyta go z zainteresowaniem. Propagowania w społeczeństwie polskich, wartościowszy komiksów, nigdy za mało. Zwłaszcza kiedy robi to jeden z czołowych tygodników. Szkoda tylko, że autor nie wspomniał o specjalnej francuskojęzycznej wersji przygód naszego nerwowego opolanina.

Tagi: , ,
Kategoria: Blog |
Brak Komentarzy »

Komentarze