Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Komiksowa PrasĂłwka

Autor: doniek | październik 30, 2014

Tygodnik “Polityka” to jedna z niewielu gazet gdzie moĹźna jeszcze przeczytać sensowne artykuły na temat komiksĂłw. Zdarzyła się “Polityce” parę lat temu mała wpadka ale był to raczej wypadek przy pracy. W Polityce nie znajdziesz tez z gatunku “z komiksu się wyrasta bo jest on tylko dla dzieci” oraz pytań “A najpierw czytacie czy oglądacie obrazki?”. Tygodnik prowadzi nawet specjalny dział (dział to trochę na wyrost, jest to kolumna) w ktĂłrym raz w miesiącu poleca najlepsze komiksy do przeczytania.

W ostatnim numerze (“Polityka” nr 44 (2982)) znajdziecie artykuł poświęcony bohaterowi ktĂłrego główną cechą charakterystyczną jest “nos jak łechtaczka słonia”. W artykule pod tytułem “Nerwus wśrĂłd bucĂłw“, autorstwa Sebastiana Frąckiewicza, znajdziemy omĂłwienie świata i postaci z “Wilq Superbohater“. Opisana jest rĂłwnieĹź historia podboju świata i zdobycia rządu dusz przez braci Minkiewicz. Od początkach w “Produkcie” do filmu “Wilq Negocjator“. Jest rĂłwnieĹź w artykule parę słów na temat przyszłości rysującej się przed naszym bohaterem.

Artykuł napisany jest ciekawie i z nastawieniem na odbiorce nie zaznajomionego z komiksami. Ale rĂłwnieĹź osobnik posiadający wszystkie numery komiksĂłw “Wilq Superbohater” przeczyta go z zainteresowaniem. Propagowania w społeczeństwie polskich, wartościowszy komiksĂłw, nigdy za mało. Zwłaszcza kiedy robi to jeden z czołowych tygodnikĂłw. Szkoda tylko, Ĺźe autor nie wspomniał o specjalnej francuskojęzycznej wersji przygĂłd naszego nerwowego opolanina.

Tagi: , ,
Kategoria: Blog |
Brak Komentarzy »

Komentarze