Doniek Blog

Archiwum z sierpień, 2009

OMG! Disney Kupił Marvela

Autor: doniek | sierpień 31, 2009

disney marvelA to ci niespodzianka spotkała dzisiaj wszystkich miłośników komiksów z pajęczakiem. Wydawnictwo Marvel zostało zakupione przez Disney’a. A właściwie to Marvel Entertainment Inc. zostało nabyte przez The Walt Disney Co.. Cena zakupu wyniosła równe 4 miliardy dolarów, płatne w gotówce i akcjach. Taka suma została zapłacona za prawa do wizerunku około 5000 postaci wchodzących w skład uniwersum Marvela. Wychodzi na to, że jedna postać jest warta 200000 dolarów. Choć zapewne wycena wyglądała mniej więcej tak: “Pan weźmie Spider-mana za 899000 a do tego dorzucimy Jagrfelma i Copycat w pakiecie i gratis. No bierzesz Pan czy nie?”

Żarty żartami, ale trochę mnie niepokoi ta transakcja. Mam wrażenie, że może to być koniec pewnej ery w dziejach Marvela. W końcu target Disney’a jest trochę odmienny od Marvela. To znaczy nie spotkałem jeszcze 30-latka rozpływającego się w zachwytach nad przygodami Hanny Montany, w przeciwieństwie do tematu “Czy Venom bez Brocka to jeszcze Venom”. I to jest właśnie jest źródło mojego niepokoju. Obawa, że Disney zrobi z Marvela maszynkę do robienia kasy na dorastających nastolatkach. A takie postępowanie może spowodować wymarcie wszelkich ambitnych projektów. I zostanie nam tylko narzekania “A za moich czasów to Marvel wydawał takie komiksy, że proszę ja Ciebie”.

Tagi: ,
Kategoria: Ciekawostki |
Ilosć Komentarzy: 1 »

5 kultowych serialowych czołówek

Autor: doniek | sierpień 28, 2009

Amerykański blog Super Tremendous przygotował listę 100 kultowych serialowych czołówek. Wśród nich znalazło się parę czołówek seriali powstałych na bazie komiksów. A że doniek.pl jest blogiem o komiksach więc naszą listę zawęzimy do tych 5 pozycji. Tak więc zaczynamy.

5. Transformers

Serial powstał na długo przed nakręceniem “Transformers” i “Transformers: Zemsta Upadłych“.; Pamiętam, że dane było mi go oglądać chyba na RTLu w roku 1991 (nie jestem pewien). Mimo tego, ze Megatron szprechał po niemiecku, byłem oczarowany tym serialem. Akcja, wybuchy, roboty, dialogi nieważne, liczy się akcja :).

4. Wonder Woman

Serial zadebiutował w 1975 roku na kanale NBC. W roli księżniczki Amazonek wcieliła się Lynda Carter. Serial cieszył się sporą popularnością. Tak więc nie ma się co dziwić, że powstały aż trzy sezony tego dzieła. Swoją droga ta czołówka ma w sobie jakiś taki urok. Taki old school bije z niej. Chyba sobie poszukam tego serialu na sieci.

Czytaj dalej »

Tagi: , , ,
Kategoria: Zestawienia |
Brak Komentarzy »

Jak chciwość zabiła Sandmana

Autor: doniek | sierpień 25, 2009

Jaki jest Wasz ulubiony komiks autorstwa Gaimana? Oki, policzmy. Po szybkim przeliczeniu głosów zwycięzcą został “Sandman”. w sumie nie ma się co dziwić. Wszak ta seria wstrząsnęła światem komiksowym i pozwoliła pokazać ludziom, że komiks to nie tylko rozrywka dla przedszkolaków i dzieci (pogląd ten niestety wciąż ma się dobrze w świadomości obywateli RP). Jednym słowem komiks przełomowy.

Zapewne podobnie jak ja odczuwaliście żal podczas lektury ostatniego numeru serii o Morfeuszu. Na otarcie łez co jakiś czas serwują nam wydawcy jakieś historie poboczne z tego nierealnego świata. Jednak nie oszukujmy się, to nie to samo. Owszem, komiksy te są świetne ale to nie to. Brakuje tam tej nutki geniuszu, która cechowała komiksy autorstwa Gaimana.

W zeszłym roku była obchodzona 20 rocznica wydania serii “Sandman”. Odbyło się z tej okazji wiele spotkań z fanami, konwentów, projekcji i ty podobnych wydarzeń. Jednak największą niespodziankę mógł zgotować fanom Neil Gaiman. Otóż, zwrócił się do wydawnictwa DC z oferta stworzenia sześcioczęściowej mini serii z Sandmanem w roli głównej. Akcja tego komiksu miała się dziać przed wydarzeniami opisanymi w pierwszym numerze “Sandmana”. Panowie z DC ochoczo przyklasnęli tej propozycji. Wszak “Sandman” był wielokrotnym nominowanym i zdobywcą nagród przyznawanych w świecie komiksów a oprócz tego est jednym z najlepiej zarabiających komiksów w DC. Ale…

Czytaj dalej »

Tagi: , , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Ilość Komentarzy: 2 »