Doniek Blog

Archiwum z maj, 2008

7 Wspaniałych Szaleńców

Autor: doniek | maj 20, 2008

siedmiu psychopatĂłw okładkaJakoś tak się złoĹźyło, Ĺźe jeśli chodzi o cyfrę siedem to jest ona dla mnie synonimem dobrego filmu (“7 Wspaniałych”, “7 SamurajĂłw”, “Siedem”), serialu (“7 Ĺťyczeń” – pamięta ktoś?) a od dzisiaj takĹźe dobrego komiksu. Właśnie niedawno (jakieś 30 minut temu) skończyłem czytać komiks “7 Psychopathes” (“Siedmiu PsychopatĂłw”). Jest to historia o oddziale stworzonym z ludzi ciepiących na róşnego rodzaju schorzenia psychiczne. Tytułowa grupa została stworzona w jednym celu. Mają udać się do nazistowskich Niemiec i zgładzić Hitlera. I mają na to duĹźe szanse powodzenia, wszak nikt nie moĹźe przewidzieć co zrobi szaleniec. A co dopiero moĹźe zrobić większa ilość szaleńcĂłw?

Pomysł może nie jest oryginalny, ale scenariusz za który odpowiada Fabien Vehlmann trzyma w napięciu i niejednokrotnie potrafi zaskoczyć. Powiem szczerze, że nie spodziewałem się takiego zakończenia. Po porosty odlot. Prawdziwy rarytas dla miłośników teorii spiskowej oraz historycznej fikcji. Dołóżmy do tego rysunki za które odpowiada Sean Phillips i otrzymamy dzieło bardzo dobre, nie wybitne lecz o wybitność się ocierające. Cud, miód bez orzeszków :).

Najbardziej cieszy mnie to, że nie jest to jednorazowy wybryk lecz dłuższa seria. Wszystkie zeszyty łączy tytułowa cyfra 7. Każdy zeszyt dzieje się w innym czasie i tylko liczba głównych bohaterów się nie zmienia. Wprost nie mogę się doczekać kolejnych odcinków.

W tym miejscu pragnę serdecznie podziękować ekipie GruMiK’a za to Ĺźe przetłumaczyli ten zeszyt z języka francuskiego. Warto było!!!

Tagi: , , ,
Kategoria: Recenzje |
Ilosć Komentarzy: 1 »

Spider-Man 3 W Niecałe 7 Minut

Autor: doniek | maj 14, 2008

Jeśli nie widziałeś trzeciej części przygód pająka to oto masz niepowtażalną szansę aby to nadrobić. Wystarczy poświęcić tylko 6 minut z kawałkiem. To naprawdę trzeba zobaczyć i obejrzeć do końca, bo po napisach końcowych czeka na Was mała niespodzianka:)

I jak się podobało? Bo mi bardzo przypadł do gustu ten filmik :).

Tagi: , , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Brak Komentarzy »