Doniek Blog

Archiwum z sierpień, 2010

Nie zadzieraj z Żelazną Dziewicą

Autor: doniek | sierpień 11, 2010

iron maiden logo

Już lada moment. Już za momencik. A dokładnie to 16 sierpnia tego roku będzie miała miejsce premiera płyty “The Final Frontier” zespołu Iron Maiden. Jest to już 15. studyjny album (a 26. w ogóle) czołowego przedstawiciela nurtu NWOBHM. Wprost nie mogę się już doczekać, aczkolwiek singiel promujący (“El Dorado”) jest trochę rozczarowujący. Osoby nie będące za bardzo w klimacie Iron Maiden kojarzyć się może co najwyżej z Eddiem lub z łyżwami.

Ale zaraz!!! – zakrzyknął ktoś z głębi sali – To jest blog o komiksach a nie muzyce więc co to za offtop?
Spokojnie, spokojnie, przejdziemy zaraz do komiksów.

Otóż w połowie roku 2009 niejaki pan Jason Rubin otwierał szeroko oczy ze zdumienia i niedowilżania. Został on bowiem pozwany przez zespół Iron Maiden. Sprawa rozchodziła się o nielegalne wykorzystanie zastrzeżonych znaków towarowych czyli głównie nazwy zespołu. Dla wyjaśnienia dodam, że Rubin prowadził niewielkie wydawnictwo komiksowe o nazwie… “Iron and the Maiden, LLC”. Jednym z głównych komiksów wydawanych przez niego była mini-seria pod tytułem… “Iron And The Maiden”. Na szczęście wszystko zostało załatwiano pomiędzy stronami. Efektem porozumienia było między innymi zmiana nazwy komiksu. Zaczął on się ukazywać pod tytułem “Iron Saint”. Dla dociekliwych mam nawet okładki. Oto okładka przed pozwem. A tak wygląda okładka po ugodzie. Jak ktoś chce, to może się pobawić w znajdź dziesięć różnic pomiędzy okładkami 🙂

Tagi: , , , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Brak Komentarzy »

Spider-Man i Stalin

Autor: doniek | sierpień 3, 2010

Grzebiąc sobie w odmętach sieci (poniekąd z obowiązków służbowych, poniekąd w formie relaksu) natknąłem się w serwisie Google Books na świetną pozycję związaną z komiksami. Książka której autorem jest José Alaniz nosi tytuł “Comic Art in Russia” i jak można się domyśleć opisuje dzieje sztuki komiksowej u naszych pobratymców ze wschodu. Jedynym minusem przy czytaniu jest to, że za szybko się kończy tą książkę. Spowodowane jest to ograniczeniami nałożonymi przez wydawce tej pozycji. Do darmowego poczytania mamy zaledwie zaledwie parę fragmentów ale i tak warto. Jeżeli zaś chcesz przeczytać więcej to już musisz kupić tą pozycję w wersji analogowej. Tak wiec jak komuś nie jest obcy język angielski to powinien zapoznać się z tymi fragmentami.

A nawiązując do tytułu wpisu. Co mają ze sobą wspólnego Stalin i Spider-Man? A to:
Czytaj dalej »

Tagi: , , , , ,
Kategoria: Ciekawostki, Czytam |
Brak Komentarzy »