Doniek Blog

Archiwum z sierpień, 2010

Nie zadzieraj z Żelazną Dziewicą

Autor: doniek | sierpień 11, 2010

iron maiden logo

JuĹź lada moment. JuĹź za momencik. A dokładnie to 16 sierpnia tego roku będzie miała miejsce premiera płyty “The Final Frontier” zespołu Iron Maiden. Jest to juĹź 15. studyjny album (a 26. w ogĂłle) czołowego przedstawiciela nurtu NWOBHM. Wprost nie mogę się juĹź doczekać, aczkolwiek singiel promujący (“El Dorado”) jest trochę rozczarowujący. Osoby nie będące za bardzo w klimacie Iron Maiden kojarzyć się moĹźe co najwyĹźej z Eddiem lub z łyĹźwami.

Ale zaraz!!! – zakrzyknął ktoś z głębi sali – To jest blog o komiksach a nie muzyce więc co to za offtop?
Spokojnie, spokojnie, przejdziemy zaraz do komiksĂłw.

Otóş w połowie roku 2009 niejaki pan Jason Rubin otwierał szeroko oczy ze zdumienia i niedowilĹźania. Został on bowiem pozwany przez zespół Iron Maiden. Sprawa rozchodziła się o nielegalne wykorzystanie zastrzeĹźonych znakĂłw towarowych czyli głównie nazwy zespołu. Dla wyjaśnienia dodam, Ĺźe Rubin prowadził niewielkie wydawnictwo komiksowe o nazwie… “Iron and the Maiden, LLC”. Jednym z głównych komiksĂłw wydawanych przez niego była mini-seria pod tytułem… “Iron And The Maiden”. Na szczęście wszystko zostało załatwiano pomiędzy stronami. Efektem porozumienia było między innymi zmiana nazwy komiksu. Zaczął on się ukazywać pod tytułem “Iron Saint”. Dla dociekliwych mam nawet okładki. Oto okładka przed pozwem. A tak wygląda okładka po ugodzie. Jak ktoś chce, to moĹźe się pobawić w znajdĹş dziesięć róşnic pomiędzy okładkami 🙂

Tagi: , , , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Brak Komentarzy »

Spider-Man i Stalin

Autor: doniek | sierpień 3, 2010

Grzebiąc sobie w odmętach sieci (poniekąd z obowiązkĂłw słuĹźbowych, poniekąd w formie relaksu) natknąłem się w serwisie Google Books na świetną pozycję związaną z komiksami. Książka ktĂłrej autorem jest JosĂŠ Alaniz nosi tytuł “Comic Art in Russia” i jak moĹźna się domyśleć opisuje dzieje sztuki komiksowej u naszych pobratymcĂłw ze wschodu. Jedynym minusem przy czytaniu jest to, Ĺźe za szybko się kończy tą książkę. Spowodowane jest to ograniczeniami nałoĹźonymi przez wydawce tej pozycji. Do darmowego poczytania mamy zaledwie zaledwie parę fragmentĂłw ale i tak warto. JeĹźeli zaś chcesz przeczytać więcej to juĹź musisz kupić tą pozycję w wersji analogowej. Tak wiec jak komuś nie jest obcy język angielski to powinien zapoznać się z tymi fragmentami.

A nawiązując do tytułu wpisu. Co mają ze sobą wspólnego Stalin i Spider-Man? A to:
Czytaj dalej »

Tagi: , , , , ,
Kategoria: Ciekawostki, Czytam |
Brak Komentarzy »