Doniek Blog

Archiwum z lipiec, 2007

Jenna Jameson Gwiazdą Komiksu

Autor: doniek | lipiec 29, 2007

Na obywającym się właśnie konwencie San Diego Comic Con wydawnictwo Virgin Comics podało informację o wypuszczeniu nowej serii komiksowej “The Shadow Hunter”. Nie było by w tym nic nowego gdyby nie fakt, Ĺźe seria ta zostanie stworzona przez znaną gwiazdę filmĂłw erotycznych Jenne Jameson i główną bohaterką będzie ona sama.

“The Silent Shadow Hunter” (thx kmh) ma opowiadać o walce jaką toczy nasza bohaterka z legionami piekieł. Stawką w tej rozgrywce jest jej dusza. Czyli zapowiada się ostra rozpierducha. Premiera pierwszego zeszytu zaplanowana jest na grudzień tego roku. Okładkę do pierwszego numeru stworzył Greg Horn. Oficjalna strona serii znajduje się tutaj, a tu więcej o pani Jameson (uwaga, strona tylko dla osĂłb pełnoletnich).
Nie wiem jak Wy, ale ja jestem ciekawy co z tego wyjdzie.

Tagi: , , , ,
Kategoria: Zapowiedzi |
Ilość Komentarzy: 2 »

Who watch the watchman

Autor: doniek | lipiec 29, 2007

No i stało się. W końcu się doczekaliśmy. Jeden z najdłuĹźej odkładanych projektĂłw wreszcie zaczął nabierać wyraĹşnych kształtĂłw. Mowa tu oczywiście o filmie “Watchmen” na podstawie komiksu o tym samym tytule autorstwa Alana Moore’a.

Za jego reĹźyserię ma odpowiadać twĂłrca “300” Zack Snyder. Właśnie niedawno ogłoszono obsadędo tego filmu. W rolę poszczegĂłlnych straĹźnikĂłw wcielą się: Billy Crudup (Dr Manhattan), Patrick Wilson (Nite-Owl), Jeffrey Dean Morgan (The Comedian), Jackie Earle Haley (Rorschach), Malin Akerman (Silk Spectre).
Światowa premiera została zapowiedziana na dzień 6 marca 2009 roku, przyjdzie więc nam jeszcze trochę poczekać. Miejmy nadzieje, że się nie zawiedziemy

Tagi: , , ,
Kategoria: Film |
Ilosć Komentarzy: 1 »

“Black Power”

Autor: doniek | lipiec 28, 2007

Bardzo ciekawą notkę znalazłem na blogu sokrates ijoekelsoey. Nosi ona tytuł “Black Power”. Jest to przedstawienie czarnoskĂłrych bohaterĂłw komiksowych. Napisana jest ona w bardzo zabawny sposĂłb i z duĹźym przymroĹźeniem oka, przywodzi na myśl niektĂłre artykuły z amerykańskiego magazynu komiksowego “Wizard”. Naprawdę bardzo polecam. “Black Power” znajdziecie tutaj.

Tagi: ,
Kategoria: Ciekawostki |
Brak Komentarzy »

Niusy ze świata filmu

Autor: doniek | lipiec 28, 2007

Oto kilka najnowszych niusów odnośnie filmów na podstawie komiksów lub komiksów na podstawie filmów:
Trwają poszukiwania reĹźysera dla filmu na podstawie komiksu “Occult Crimes Taskforce“. Komiks ktĂłrego współautorką jest Rosario Dawson opowiada pani detektyw Sophie ktĂłra bada w nowojorskiej policji przestępstwa związane z okultyzmem.

Rozrasta się grono przeciwników Hulka. Do obsady najnowszego ilmu o przygodach przerośniętej sałaty dołączył właśnie Tim Blake Nelson, wxieli sie on w postać Samuela Sternsa ukrywającego się pod pseudonimem The Leader. Jest to trzeci przeciwnik Hulka, pozostali to Abomination (Tim Roth), generał Ross (William Hurt. Córkę generała a zarazem wielką miłość Hulka zagra Liv Tyler. Hulka natomiast zagra (jakby ktoś jeszcze nie wiedział) on.

Studio DreamWorks zaczyna szukać kasy w filmach na podstawie komiksĂłw. Właśnie zakupiło prawa do dwĂłch komiksĂłw “Courtney Crumrin” i “The Damned“. Pierwszy z nich opowiada o przygodach małej dziewczynki w domu swego wuja. Drugi zaś jest historią dwĂłch rywalizujących ze sobą gangĂłw, ktĂłre muszą się zjednoczyć w obliczu zagroĹźenia nie z tego świata.

Czytaj dalej »

Tagi: , , ,
Kategoria: Film |
Brak Komentarzy »

“The Dark Knight” – pierwszy teaser

Autor: doniek | lipiec 28, 2007

Najpierw było zdjęcie. Teraz nastał czas na dĹşwięk. O czym mowa? O zabĂłjczym śmiechu Jokera. Usłyszeć go moĹźna w ścieĹźce dĹşwiękowej pierwszego teasera do nowego filmu o batmanie “The Dark Knight”. Sam teaser niczego nie ujawnia, gdyĹź nic na nim nie pokazują 🙂 Ot zwykła wariacja na temat symblu Batmana i karty z jokerem. Cały smaczek tkwi w tle dĹşwiękowym gdzie słyszymy dialogi z filmu i obłąkańczy śmiech Jokera. W sumie to taka przystawka na zaostrzenie apetytu przed daniem głównym. Zobaczcie sami:

Tagi: , , ,
Kategoria: Film |
Brak Komentarzy »

Ostateczni Mściciele

Autor: doniek | lipiec 24, 2007

“Ostateczni Mściciele” (Ultimate Avengers) jest filmem animowanym luĹşno opartym na komiksie “The Ultimates“. Piszę luĹşno poniewaĹź jest parę znaczących zmian w fabule. Po pierwszych kadrach odnosi się wraĹźenie, Ĺźe będzie to wierna adaptacja komiksu, gdyĹź film otwiera scena ataku wojsk amerykańskich, pod dowĂłdztwem Kapitana Ameryki, na hitlerowską bazę. I w tym momencie następuje najgorsza pomysł scenarzysty. Otóş niemieckim naukowcom pomagają… kosmici!!! No cóş. Widocznie ak film dla dzieci to obowiązkowo muszą być kosmici bądĹş inne pikaczu. (Nie obraĹźając oddanych fanĂłw serii “Pokemon”). Po zatrzymaniu hitlerowskiej rakiety Kapitan Ameryka pzepada w odmętach oceanu. 60 lat póşniej jego zamroĹźone ciało zostaje odnalezione przez generała Fury i przewiezione do tajnej kwatery “TARCZY” (Tak, tak, Tarczy. Do kwestii tłumaczenia jeszcze wrĂłcimy). Tam Kapitan dowiaduje się, Ĺźe będzie dowodził grupą super Ĺźołnierzy ktĂłrych głównym celem jest obrona Ziemi przed inwazją kosmitĂłw. Tylko jest jeden problem, grupę trzeba najpierw skompletować. I na tym głównie opiera się fabuła filmu. Oglądamy pozyskiwanie kolejnych członkĂłw gupy, czyli:Osy, Iron-Man’a, Thor’a, Gigant-Man’a w skład grupy wchodzi jeszcze oczywiście Czarna Wdowa będąca na usługach Nick’a Fury. Po skompletowaniu grupy następuje ogĂłlna rozpierducha z kosmitami i Hulkiem w roli głównej.

Czytaj dalej »

Tagi: , , , ,
Kategoria: Filmy Animowane, Recenzje |
Ilosć Komentarzy: 1 »