Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Jak “Polityka” Zabiła Przyjemność Oglądania “The Dark Knight”

Autor: doniek | sierpień 6, 2008

W najnowszym numerze tygodnika “Polityka”, na stronie 56 znajduje się artykuł dotyczący filmu “The Dark Knight”, czyli długo oczekiwanej w Polsce ekranizacji przygód Batman’a. Nosi on tytuł “Batman jest zmęczony” i został napisany przez pana Tomasza Zalewskiego. Ta…

Batman być może jest zmęczony, lecz ja po przeczytaniu artykułu jestem wkurzony na maksa. Otóż autor w perfidny sposób opowiada treść filmu, łącznie z jego zakończeniem, a nie mam ty na myśli zakończenia typu “i zatriumfowało dobro”. Autor posuwa się nawet do tego, że zdradza ważne, przełomowe momenty filmu. Takiego spoilera na temat “The Dark Knight” jaki jest w “Polityce” nie spotkałem nawet w wypowiedziach ludzi którzy oglądali “TDK” na tzw. camach. Po prostu wszystko podane jak kawa na ławę.

Zastanawiam się co kierowało redaktorem odpowiedzialnym za ten dział (kultura), że pozwolił na umieszczenie tego artykułu w tym numerze “Polityki”. Gdyby został on zamieszczony w przyszłotygodniowym numerze wówczas nie miał bym powodów aby się czepiać, gdyż było by to po polskiej premierze “The Dark Knight”. Być może Pan Zalewski chciał zaszpanować, że widział film w kinie w USA wszak jak głosi stopka pod artykułem jest on korespondentem PAP w Waszyngtonie. Ehhh… szkoda gadać.

P.S. Przypomniało mi się, że w roku 2008 magazy “Film” miał serię artykułów poświęconych filmowi “Gniew oceanu” (“The Perfect Storm”). Przed niektórymi z nich było napisane jak wół, czerwoną czcionką zdanie w rodzaju “Uwaga! Artykuł zawiera treści zdradzające zakończenie filmu.” (czy coś w tym guście). I właśnie takie zdanie powinno się znaleźć w “Polityce”

Tagi: , , ,
Kategoria: Blog, Film |
Ilosć Komentarzy: 1 »

Jeden Komentarz to “Jak “Polityka” Zabiła Przyjemność Oglądania “The Dark Knight””

  1. Doniek Blog | Komiksowa Prasówka - komiks blog film napisał:
    październik 30th, 2014 at 10:30

    […] sensowne artykuły na temat komiksów. Zdarzyła się “Polityce” parę lat temu mała wpadka ale był to raczej wypadek przy pracy. W Polityce nie znajdziesz tez z gatunku “z komiksu […]

Komentarze