Doniek Blog

Strona Główna | »

“Heroes” czyli X-man

Autor: doniek | maj 8, 2007

Jak wiadomo nie od dziś, dobre pomysły są powielane po wielokroć. Jeśli jesteś wiernym czytelnikiem przygĂłd mutantĂłw to na pewno podczas oglądania serialu “Heroes” nasunęło Ci się na myśl pytanie: “Gdzie ja widziałem podobny motyw ?”. OdpowiedĹş jest prosta: W komiksie !!!. Oto krĂłtkie porĂłwnanie ktĂłre dowodzi, Ĺźe “Heroes” i X-man więcej łączy niĹź dzieli, czyli zestawienie postaci z serialu z ich “odpowiednikami” z komiksu:


Clair Bennet

Wolverine
Co łączy seksowną blondwłosą nastolatkę z napakowanym kurduplem prosto z lasu? Zdolność regeneracji, w obu przypadkach ich ciała potrafią same się załatać. Jedyna różnica to to, że w przypadku Logana podczas regeneracji następuje samoczynne usunięcie z organizmu ciał obcych (pocisków, kawałków szkieł itp.).

D. L.

Kitty Pryde
W tym przypadku mamy już do czynienia z identycznymi mocami. Obydwoje potrafią przenikać przez różne przedmioty oraz uczynić swe ciała przenikalnymi.

Hiro Nakamura

Cable
Jedyną rzeczą łączącą tych dwóch skrajnie wyglądających osobników jest ich zdolność do podróżowania w czasie. W tym przypadku na plus wychodzi Hiro, który oprócz podróży w czasie może także czas zatrzymać lub spowolnić.


Matt Parkman

Professor X
Na tle Profesora Matt wypada słabiutko. Posiada on tylko zdolność czytania w myślach innych ludzi, podczas gdy Xavier posiada zdolność wpływania na umyły innych oraz umiejętność telekinezy.

Micah Sanders

Forge
Dwaj osobnicy obdarzeni niezwykłymi umiejętnościami. Forge – niezwykle utalentowany inĹźynier i konstruktor maszyn, naczelny mechanik X-man. Micah – chłopak posiadający dar panowania nad maszynami za pomocą dotyku.

Nathan Petrelli

Angel
Obydwaj potrafią tylko latać :). Nie posiadają nadludzkiej siły ani innych mocy. RĂłnią się oczywiście wyglądem i nie chodzi tu o kolor włosĂłw czy wzrost 😉

Niki Sanders

Jean Greay
Dwie piękne kobiety i ich zabĂłjcze alter ego czyli Jessica i Dark Phoenix. Pierwsza morduje na małą skalę i na zlecenie Lindermann’a. Druga unicestwia całe planety ot tak sobie.

Sylar

Rogue
Dwa pasożyty. Wysysają i przejmują moc swych ofiar. Jedyna różnica to ta, że Rogue wie kiedy się powstrzymać, podczas gdy Sylar idzie zawsze na całość i mało kto przeżywa spotkanie z nim.

Tagi: , , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Ilość Komentarzy: 3 »

Ilość komentarzy: 3 to ““Heroes” czyli X-man”

 1. Czarek7 napisał:
  maj 9th, 2007 at 18:24

  Zamiast Sylara powinien być Peter Petrelli
  Poza tym dobry film. Polecam.

 2. doniek napisał:
  maj 9th, 2007 at 18:36

  Sylar lepiej pasuje ponieważ odbiera moc poprzez unicestwienie przeciwnika, tak samo Rogue. Podczas gdy przejęcie mocy przez Petera odbywa się bezboleśni.

 3. Carmen napisał:
  marzec 26th, 2008 at 16:42

  Dobrze, że Scotta nie porównali z jakimś śmieciem:P
  A Niki jest fajna, a ją do tej kretynki porĂłwnali… Biedna Niki…

Komentarze