Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Komiksowe Loga Google

Autor: doniek | marzec 7, 2011

google logo

Każdy, kto choć parę razy korzystał z wyszukiwarki internetowej firmy Google na pewno zwrócił uwagę na to, że często ulga zmianie jej logo. W zależności od okazji przybiera ono całkowicie inną formę, czasami jest to obrazek a czasami wręcz logo jest interaktywne. Najlepszym przykładem takiego loga jest logo odnoszące się do 30 rocznicy powstania gry Pac-Man. Logo to nie tylko wyglądało jak gra ale i umożliwiało zagranie w nią. Takie okolicznościowe loga noszą nazwę Dodle i po kliknięciu w nie użytkownik jest przenoszony na stronę z wynikami odnoszącymi się do tematu loga. Od czasu do czasu na stronie Google pojawiały się loga związane tematyką z komiksami. Chciałbym więc zaprosić Was na krótki ich przegląd. Zaczynamy więc.

Will Eisner Google Logo

Na pierwszy ogień idzie ostatnia świeĹźynka. W dniu wczorajszym, czyli 6 marca 2011 roku miała by miejsce 84 rocznica urodzin Willa Eisnera. Na ta okazję logo zostało zaprojektowane w sposĂłb nawiązujący do najsławniejszej serii komiksowej stworzonej przez tego rysownika czyli “The Spirit”. Przygody tego zamaskowanego pogromcy złoczyńcĂłw doczekały się zarĂłwno filmowej ekranizacji (kiepska) jak i polskiego wydania komiksu (warto się zapoznać) przez Egmont. Log oto było widoczne tylko dla uĹźytkownikĂłw z USA.

Fujio Akatsuka google logo

14 września 2010 roku uĹźytkownikom japońskiej wersji wyszukiwarki google ukazało się logo przedstawione powyĹźej. Związane to było z 75 rocznica urodzin pierwszego twĂłrcy mang komicznych Fujio Akatsuka (14.09.1935 – 2.08.2008).

popey google logo

Kolejną osobą uhonorowaną własnym logo był Elzie Crisler Segar (8.12.1894 – 13.10.1938). Z okazji przypadającej 115 rocznicy urodzin twĂłrcy Popey’a ten charakterystyczny marynarz i smakosz szpinaku, bohater paskĂłw komiksowych znalazł się na stronie głównej wyszukiwarki. Tym razem logo to było widoczne dla wszystkich uĹźytkownikĂłw strony.

asterix google logo

29 paĹşdziernika 2009 naleĹźał do nieugiętych GalĂłw ktĂłrzy z okazji 50 rocznicy ich przygĂłd opanowali Google. To właśnie 29 paĹşdziernika 1959 roku we francuskim magazynie “Pilote” miało miejsce pierwsze wystąpienie tych niepokonanych wojownikĂłw.

W Japonii trzeci września 2009 roku naleĹźał do robo kota przybyłego z 22 wieku w celu niesienia pomocy w nauce japońskiemu chłopcu. Tym kotem jest oczywiście tytułowy bohater mangi “Doraemon” stworzonej w 1969 roku przez Fujiko F. Fujio. I to właśnie z okazji 40 rocznicy jej wydania powstało to logo.

W lipcu 2009 jak co roku miało miejsce jedno z największych świąt maniaków komiksów. Mowa oczywiście o festiwalu Comic-Con w San Diego. Stąd właśnie takie logo pojawiło się 23 lipca na stronach amerykańskiego googla. Zostało ono zaprojektowane i wykonane przez najlepszych artystów komiksowych. Narysowane przez Jima Lee, tusz nałożył Scott Williams, a za kolory odpowiadał Alex Sinclair. Cóż można rzecz, jest kozackie.

I znów wracamy do Japonii (oni są jakoś bardziej preferowani chyba :)). Oto 7 kwietnia 2008 roku w logo pojawia się Astro Boy, bohater mangi powstałej w 1952 roku oraz serialu telewizyjnego którego emisję rozpoczęto w 1963 roku.

Na zakończenie tego przeglądu zaburzymy trochę porządek. Najpierw będzie tekst a potem obrazki do tekstu. W dniach od 20 do 24 maja 2002 roku w logo rozgościł się bohater pasków komiksowych opisujących absurdy życia biurowego. Mowa oczywiście o serii Dilbert stworzonej przez Scotta Adamsa. Loga te układają się w sensowną historię i były widoczne dla wszystkich użytkowników wyszukiwarki.

Tagi: , , , , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Brak Komentarzy »

Komentarze