Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Doctor Strange: The Sorcerer Supreme

Autor: doniek | wrzesień 18, 2007

Doctor Strange: The Sorcerer Supreme DVDWpadło w moje ręce DVD z najnowszą animacją komiksu z Marvela. Tym razem na warsztat została wzięta postać doktora Stephen’a Strange. Film nosi mało odkrywczy tytuł “Doctor Strange: The Sorcerer Supreme”, czyli w wolnym tłumaczeniu “Doktor Strange: Naczelny Mag”, natomiast w profesjonalnym “Doktor Dziwny: Doskonały Guślarz” :). Tytułowy bohater jest zdolnym neurochirurgiem, o samoocenie wyĹźszej od samooceny ministra Ziobry. Pewnego dnia zostaje wezwany na konsultacje w sprawie dziwnej epidemii śpiączki. Jej ofiarami są wyłącznie dzieci. Strange nie przeczuwa jakie konsekwencję będzie miała jego arogancka postawa. Wracając ze szpitala traci panowanie nad samochodem. W wyniku wypadku ulegają uszkodzeniu kości dłoni, prawdziwa tragedia dla chirurga. Doktor szuka ratunku we wszelkich miejscach, wydaje wszystkie pieniądze aby tylko odzyskać w pełni władzę w palcach. Wszystko na nic.

Zdruzgotany Strange dowiaduje się, że jedyną osobą mogącą go uzdrowić jest tybetański mnich. Pełen nadzieji udaje się więc do tybetu, gdzie odkrywa, że mnich jest w rzeczywistości magiem, a cały zakon oddziałem do zwalczania demonów nawiedzających Ziemię. To właśnie tu doktor pozna prawdę o sobie oraz prawdziwą przyczynę epidemii.
Nawet przyjemnie to się ogląda. Postacie sa wyraziste, sceny walki momentami ocierają się o mangowe ujęcia. Miły przyjemny filmik. Zwłaszcza, że postać doktora Strange jest w Polsce mało znana i w związku z tym film niesie nutkę zaskoczenia w swej fabule. Więc jeśli masz wolną chwilę i nie odstraszają cię filmy animowane, smiało siadaj i zanurz sie w świat magii i demonów.

Wpadło w moje ręce DVD z najnowszą animacją komiksu z Marvela. Tym razem na warsztat została wzięta postać doktora Stephen

Tagi: , ,
Kategoria: Filmy Animowane, Recenzje |
Brak Komentarzy »

Komentarze