Doniek Blog

« | Strona Główna | »

130 Stron Akcji Na 32 Kartkach

Autor: doniek | grudzień 8, 2008

wilq superbohater 14 nie będę walczył z dinozaurem jak jakiś debil okładkaJestem człowiekiem słabej wiary. Po numerze dwunastym zwątpiłem, o trzynastce nawet nie wspomniałem. Ale teraz, niczym Neo zaczynam wierzyć. PoniewaĹź “Wilq Superbohater” powraca w stylu nawiązującym do swych poprzednich dokonań.

Czternasty zeszyt z przygodami mojego ulubionego opolanina i jego ekipy trzyma poziom. Pięć niezłych historii ukazuje nam na czym polega “Trupie Ĺźycie Ĺźywych trupĂłw”, czy istnieje moĹźliwość aby “Zabić Chopina”, urok odpoczynku gdy nastają “Zasrane wakacje”, jak przeĹźyć gdy nadciąga “Zagłada” oraz wytłumaczy dlaczego “Nie będę walczył z dinozaurem jak jakiś debil”. Ten zeszyt to kawałek dobrej roboty, a ile jeszcze w nim dodatkĂłw. WśrĂłd nich: niewykorzystane sceny z komentarzem autorĂłw, Ĺźarty rysunkowe, zgadywanki obrazkowe i wiele innych rzeczy. Starczyło by tego na wypełnienie płyty DVD.

Dialogi to kolejny mocny punkt tego numeru. Niektóre wprost rozwalają. Pozwolę sobie zacytować fragment.

– Jesteś, Wilq.
– Niestety, kurwa
– “Niestety kurwa”… Hmm.. Ĺźebyś wiedział jak bardzo “niestety kurwa”.
– Jak bardzo?
– Niestety, kurwa, bardzo.

ToĹź to brzmi jak fragment “100 Bullets” Azzarello 🙂 A jest tego o wiele więcej.

Podsumowując. Czternasty numer komiksu “Wilq Superbohater” jest lekturą na ktĂłrą warto wydać 14,99 PLN. Po paru słabszych numerach ten przyraca komiksowi jego dawną pozycję. Mam tylko nadzieję, Ĺźe uda mu się ją juĹź utrzymać na stałe. Trzymam za to kciuki.

Tagi: , ,
Kategoria: Recenzje, Wilq Superbohater |
Ilosć Komentarzy: 1 »

Jeden Komentarz to “130 Stron Akcji Na 32 Kartkach”

  1. karen napisał:
    grudzień 9th, 2008 at 23:21

    masz Donnie rację, wlasnie wczoraj skonczylam czytac ostatni zeszyt i rzeczywiscie jest swietny, duzo lepszy niz te co ostatnio. zupelnie sie z tobą zgadzam, pozdrawiam:)