Doniek Blog

« | Strona Główna | »

X-Men Origins: Wolverine czyli aby plusy minusy nie przesłoniły nam minusów plusów

Autor: doniek | maj 7, 2009

X-Men Origins: Wolverine

Stalo się. Wybrałem się do kina i obejrzałem “X-Men Origins: Wolverine”. I jestem lekko zmieszany. Inaczej mĂłwiąc mam mieszane odczucia co do tej produkcji. Z jednej strony mnie fascynuje z drugiej odstrasza. No po prostu nie mam pojęcia jak ją ocenić. Najlepiej będzie jak podam argumenty za i przeciw. A więc do dzieła.

Za, czyli to nie jest taki beznadziejny film:

Przeciw, czyli to jednak straszna kicha jest

Sami widzicie jak wygląda sytuacja. Według mnie najlepszym rozwiązanie jest wybranie się do kina i dokonanie samodzielnej oceny tego filmu. Chociaż niektórzy mogą Wam to odradzać. To nie ludzie są, to wilki (bez obrazy) :).

Tagi: , , , , ,
Kategoria: Film, Recenzje |
Ilość Komentarzy: 6 »

Ilość komentarzy: 6 to “X-Men Origins: Wolverine czyli aby plusy minusy nie przesłoniły nam minusĂłw plusĂłw”

 1. pawelk napisał:
  maj 7th, 2009 at 15:52

  No i masz więcej minusów niż plusów (reklama się nie liczy).
  Poza tym ten plus:
  “Sprytne wybrnięcie scenarzysty z motywu z amnezją Logana.”
  to nie jest sprytne wybrnięcie.
  To jest największa bzdura filmu.

  Po odjęciu tych zostaje 5 plusów (z których 3 nawet wymieniłem) na 12 minusów. Pwned?

  Wilk, to brzmi dumnie… 😉

 2. doniek napisał:
  maj 7th, 2009 at 16:12

  Masz rację, zmieniłem trochę tytuł wpisu

 3. df napisał:
  maj 21st, 2009 at 18:36

  Daj cie spolszczenie!!!!!!

 4. BizzBoy napisał:
  czerwiec 5th, 2009 at 12:56

  hmm. no nie było aĹź tak najgorzej. była to “superprodukcja” i tego mniejwięcej naleĹźało się spodziewać. jako stary komiksowy wyjadacz mogę powiedzieć, Ĺźe: ktoś wpadł na pomysł, Ĺźeby wjeden krĂłtki film wcisnąć kilka róşnych komiksĂłw (serii, miniserii) ktĂłre wychodziły na przestrzeni lat i nie zawsze w kolejności chronologicznej. nie wypadło to najsensowniej (domyślam się, Ĺźe sporo materiału odpadło w montaĹźu). uwagi w związku z tym faktem są takie:
  1.młodość – miniseria “ORIGIN” sprzed kilku lat,nie było tam wątku brata, był wątek siostry.
  2.czołówa – Logan i Creed na przestrzeni dziejĂłw, to wątek z serii “the Unncany X-Men” z początku lat 90tych,scenariusz sugerował powiązania tych postaci oraz ich agenturalną przeszłość na zasadzie nierozwikłanej tajemnicy związanej z amnezją Logana.do tego momentu ok.moĹźna uznać Ĺźe na potrzeby filmu zostało to jakoś sensownie sklejone. ale potem…
  2.eksperyment z adamantum – miniseria “Weapon X” – jedna z najlepszych historii lat 80tych, niesamowicie udramatyzowana i światnie narysowana. Pijany Logan zostaje porwany “na eksperymenty”(metal w kości, tortury, pranie mĂłzgu)staje się zdalnie sterowaną maszyną do zabijania.w wyniku powikłań jego bania ulega całkowitemu zezwierzęceniu, wyrzyna wszystkich i ucieka do lasu – samoregenerująca się psychika z czasem usuwa wszystkie wspomnienia ale Logan nigdy juĹź nie dochodzi do normy – od tej pory zna juĹź instynkt więc czasami jest jak dziki zwierz. w filmie cała akcja zajmuje kilka minut po ktĂłrych Wolverine odrazu ucieka, a chwile póşniej nie tylko znajduje nową rodzinę ale jeszcze jeĹşdzi na motorze – w efekcie cała RZECZYWISTA geneza tej postaci,mająca swoje stałe wysokie miejsce w historii komiksu zostaje spłycona do dwĂłch rzech scen a potem dalej jest tzw “akcja”… to największa tragedia tego filmu – Jackman jest dobry w tej roli i mĂłgł świetnie rozwinąć skrzydła i postać a tak pobiegał tylko, pociął kilka pojazdĂłw i wrĂłcił do domu…
  4.Gambit. miniserie Wolv/Bambit były bardzo popularne bo to fajne postaci i dobrze razem się komponowały. ale Gambit pojawił się w komiksach na początku lat90tych, w tym czasie Wolv był już najpopularniejszym x manem. upychanie go do pszeszłości zupełnie na siłę(tej postaci też nie wykorzystano zupełnie).
  5.Deadpool. to bohater wogĂłle innej serii! pierwsza ofiara eksperymentĂłw X, w wyniku ktĂłrych ma zdeformowane ciało (dlatego w komiksach miał maskę ala spawn/ninja) i zwichrowaną psychikę (jedyny superbohater, ktĂłry widzi własne dymki z tekstem – świetna postać, bardzo pomysłowe rozwiązania – tutaj skaszanione zupełnie)…
  6.kilka lat temu powstała wersja “ULTIMATE” wszystkich klasycznych serii marvela, ktĂłra opowiadała wszystkie przygody bohaterĂłw od początku “na nowe czasy” – tam wolwerine znowu był “młody” a renowacja przygĂłd sprawiła Ĺźe nic z niczym nie trzymało się juĹź jednej bajki. cały wątek z porwanymi mutantami pachnie właśnie tą nową wersją wszystkiego, co wogĂłle nie wiem jaki ma sens(a np. laska zamieniająca się w diament to postać z jeszcze innej serii “New X-men”) itd itd.

  tak więc jako superprodukcja, widowisko – ok ale fabularnie to sieczka zlepiana plastrem jak popadło…

 5. tain bo-balkanblues napisał:
  lipiec 11th, 2009 at 17:34

  Zaluje bardzo ze ekipa w najnowszym Xmenie (ironicznie “poczatkowym”) nie byla obecna wczesniej. Liev jest niesamowity!!!! absolutnie “zjadl” hugh na ekranie. Ja bym przemyslala i nakrecila cala serie od poczatku, z uzyciem zaledwie 5-6 aktorow z calej serii, reszta do wymiany. Takze fabule bym inaczej poprowadzila, bo ” ostatni” Xmen (tresciowo ostatni) byl dla mnie nie-do-strawienia.

 6. pseudoalias napisał:
  sierpień 1st, 2009 at 11:49

  W ktĂłrejś częśći, x-menĂłw (1,2,3?) prześwietlili głowe Logana jeśli się nie myle i nie miał śladĂłw po postrzale (a było by chyba widać dziury na czole, jeśli spenetrowano mu mĂłzg?) WkĂłrza mnie teĹź to Ĺźe gość strzela laserem niszczy nim beton a jak trafia Liev’a to mu nawet koszuli nie uszkadza. I jeszcze te przyspieszone ruchy ktĂłrych najbardziej nie lubie w filomach widzieć, dokładnie w scenie walki z gambitem gdy rosomak podcina schody przeciwpoĹźarowe.

  Film mimo wielu błędów i nielogicznych zabiegów da się obejrzeć, ale napewno można było wycisnąć więcej z tego tematu, gdyż ta postać ma olbrzymi potencjał. Porównując do pozostałych filmnów z X w tytule to chyba bardziej podobała mi się 2-a.

Komentarze