Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Transformers: Zemsta Na Widzach

Autor: doniek | lipiec 16, 2009

Transformers 2

W poniedziałek zrobiłem jeden z największych błędów w tym miesiącu. Poszedłem do kina na “Transformers: Zemsta upadłych”. Było to tak traumatyczne przeżycie, że z opisaniem tego musiałem poczekać do dnia dzisiejszego (mój psychoterapeuta przyjmuje w środy od 16 do 17). Stwierdził on, że mam tendencję masochistyczne, ponieważ mimo ostrzeżeń i to zarówno w formie pisemnej jak i obrazkowej. Jednak ja niepomny przestróg udałem sie do kina myśląc “Pewnie ździebko przesadzają, to nie może być takie złe.” Niestety. Rzeczywistość przerosła moje oczekiwania. O ile po pierwszym filmie rozpływałem się w zachwytach to w tym przypadku mogę się co najwyżej rozpływać w zachwytach nad niektórymi ujęciami z Megan Fox, na przykład tym i tym a zwłaszcza tym. Niestety cały jej urok przestaje działać w momencie kiedy biedna Megan zaczyna grać. Kobieto, kino dźwiękowe nie jest dla Ciebie.

Niestety w filmie poza poza panną Megan występują również efekty specjalne. Sa one na wysokim poziomie, zwłaszcza wtedy gdy nie ma na nich robotów. Bo te z robotami jak dla mnie kuleją. Zwłaszcza podczas pokazywania transformacji. Śmiga to coś kolorowe przed oczami (bo dynamiczny montaż jest trendy), śmiga, wydaje metaliczne i pneumatyczne odgłosy i nagle “Bum” Megatron jak żywy. Tylko, że przez to śmiganie nic nie widać, jakby postawić przed obiektywem kamery kalejdoskop i trochę nim pokręcić można by uzyskać podobny efekt.

Brakowało mi w tym filmie również tej fajnej zgrai amerykańskich żołnierzy znanych z pierwszej części. Bo to coś co występowało w dwójce przypominało jakie marionetki wrzucone siłą do filmu (bo pewnie trzeba było czymś oddzielić w scenariuszy sceny walk). Zresztą wiele rzeczy brakowało mi w tym filmie. Najbardziej scenariusza. Ja wiem, że idąc na film o robotach nie mogę oczekiwać ambitnych dialogów (żeby nie było, “Terminator” miał bardzo dobre dialogi, mówię o pierwszej części) ale bez przesady. W efekcie czego, zamiast patrzeć na ekran i mieć oczy jak pięć złotych oraz banana na twarzy, komplementowałem wystrój sali kinowej. Ładna jest. Naprawdę. Może nie tak jak Megan ale ładna i w dodatku przytulna.

Tagi: , , ,
Kategoria: Film, Filmy Fabularne, Recenzje |
Ilosć Komentarzy: 1 »

Jeden Komentarz to “Transformers: Zemsta Na Widzach”

  1. Doniek Blog - komiks blog film napisał:
    sierpień 28th, 2009 at 15:40

    […] Transformers: Zemsta Na Widzach […]

Komentarze