Doniek Blog

« | Strona Główna | »

Batman w 3D

Autor: doniek | listopad 5, 2007

batman 3d okulary 1966 rok

Niebezpieczni jest grzebać w odmętach internetu. Można przypadkowo natknąć się na rzeczy które powalą Was na kolana. Właśnie chcę przedstawić moim drogim czytelnikom jedną z nich. Jest to komiks (jakżeby inaczej) z przygodami Batmana. Co w nim takiego wyjątkowego? Pochodzi z roku 1966, ale nie to jest jego ewenementem. Jego unikalność polega na tym, że jest to komiks 3D czyli trójwymiarowy. Sądząc po okładce opowiada on o zmaganiach Mrocznego Rycerza z Pingwinem, towarzyszy im w tym także Robin. Do numeru zostały dołączone bajeranckie okulary w kształcie nietoperza (fota na górze wpisu) :). No, po prostu wypas. Przypomina mi to czasy kiedy Tik Tak puszczał w telewizji obraz 3D i jak miałeś odpowiednie okulary to ci truskawki bądź inne owoce wyłaziły z kineskopu. W sumie efekt był ciekawy, zastanawiam się jak by to wyglądało w przypadku komiksu. Jakby komuś wpadł w ręce ten komiks to z chęcią go pożyczę, oczywiście wraz z okularami.
Kolejną ciekawostką jest to, że “Batman” nie został wydany przez DC. Wydawcą tego trójwymiarowego dzieła jest niejaka National Periodical Publications. Przyznaje się, że pierwszy raz słyszę o tym wydawnictwie i nawet nie mam pojęcia czy ono nadal istnieje. No cóż, może kiedyś to sprawdzę. A tymczasem prezentuję okładkę tego wiekopomnego dzieła.

batman 1966 robin 3D okładka

Tagi: , , ,
Kategoria: Ciekawostki |
Ilość Komentarzy: 2 »

Ilość komentarzy: 2 to “Batman w 3D”

  1. Doniek Blog | 3D I Marvel - komiks blog film napisał:
    czerwiec 24th, 2009 at 16:02

    […] już na łamach tego bloga Batmana w 3D, a że Batman jest z DC (o czym wszyscy czytelnicy którzy tu trafili wiedzą, a Ci co nie wiedzą […]

  2. zabawki edukacyjne napisał:
    maj 11th, 2010 at 15:53

    Bardzo interesuj¹cy post. Ze stuprocentow¹ pewnoœci¹ wpadnê jeszcze po wiêcej ciekawych treœci.

Komentarze