Doniek Blog

« | Strona Główna | »

RED – Wesołe Ĺťycie Emeryta

Autor: doniek | październik 19, 2010

RED Movie poster

Film “RED” jest ekranizacja komiksu Warrena Ellisa pod tym samym tytułem z 2003 roku. Jednak słowo ekranizacja jest pewnym, dość sporym, naduĹźyciem. Film z komiksem ma wspĂłlne tylko trzy rzeczy:

1. Głównego bohatera – emerytowany agent CIA Frank Moses
2. Jedna z pobocznych postaci z komiksu – Sarah będąca odpowiedzialna za sprawy emerytalne Franka
3. Punkt zapalny akcji – zamaskowana ekipa prĂłbuje zabić Franka w jego własnym domu

Więcej rzeczy wspĂłlnych z komiksem film nie ma. I wychodzi mu to tylko na dobre. ReĹźyser filmu (Robert Schwentke) postanowił zrobić z dramatu jakim był komiks (nie chodzi o jakość komiksu :)) czarna komedię. I muszę przyznać, Ĺźe wyszło mu to super. Główny bohater grany przez Bruce’a “Yupi Ka Yey Motherfucker” Willisa jest wiernym odwzorowaniem swojego komiksowego wcielenia. Zwłaszcza jeśli idzie o wygląd Franka Moses. Jest on człowiek bardzo niebezpieczny. I po udaremnieniu zamachu na swoje Ĺźycie postanawia się dowiedzieć kto i dlaczego postanowił skrĂłcić jego emeryturę. W czasie poszukiwań odpowiedzialnych za taki stan rzeczy osĂłb Frank musi skorzystać z pomocy ludzi takich jak on czyli emerytowanych agentĂłw CIA.

Jak dla mnie jednak, główną gwiazdą tego filmu jest John Malkovich. Kradnie on kaĹźdą scenę w ktĂłrej występuje grana przez niego postać czyli Marvin Boggs. Dawno nie widziałem Malkovicha w tak dobrej formie jak w “RED”

Podsumowując. “RED” jest filmem ktĂłry warto zobaczyć. Niecałe dwie godziny seansu minęły błyskawicznie. I muszę przyznać, Ĺźe dawno się tak dobrze nie bawiłem w kinie. Zresztą nie tylko ja. Nie zauwaĹźyłem jakoś na sali osoby ktĂłra była by zdegustowana filmem. Tak więc polecam go do obejrzenia. a dla osĂłb jeszcze się wahających polecam poniĹźszy trailer.

Tagi: , , , , , ,
Kategoria: Film |
Brak Komentarzy »

Komentarze